XIII Hiiu Folk oli helge ja päikeseline

Pühapäeva õhtul lõppes trio AR-GOD kontserdiga Pühalepa kirikus XIII Hiiu Folk.

„Minule tundus festivali õhkkond väga päikeselisena,” ütles korraldaja Astrid Nõlvak. „Muusikutest kiirgas helgust, seda kiirgas ka publikust ja omavahel tekkis mõnus positiivne sünergia.“

Nõlvak ütles, et tema enda helgele vaatele aitas muidugi kaasa see, et ta elus on praegu selline etapp.

„Mu elus on praegu suured sündmused – mul on kodus väike päike, kuuenädalane Marie-Eliise,“ ütles Nõlvak.

Festivali õnnestumisele aitasid üldse lapsed palju kaasa – Hiiu Folk tegi koostööd Laste Vabariigiga ning lavadel ja väiksemates kohtades astusid laste ja noorte aastale kohaselt üles noored muusikud: näiteks üheksa-aastane Haapsalu poiss Hugo Õunaid ning Põlva lõõtsaneiud Kristin Semm ja Johanna Johanson.

Ilma „süüks“ saab panna kindlasti festivali loodusmatkade õnnestumise: matkad läbi mere Kaevatsi laiule, paadiga hülgeid vaatama ning Tiit Leitoga Kõpu poolsaarele luuderohu kasvukohti avastama.

Publiku pani ühises ringis muusikutele kaasa elama laupäevane viimane Kassari kiigeplatsi esineja Duo Malva & Priks, kes enne esinemist sõnasid, et nende kontsert on ikka end liigutama paneva muusikaga, kuid nad ei solvu, kui neid kuulatakse ka suu ammuli – see on lubatud.

Intiimne kontakt publikuga tekkis Suuremõisa lossis Kärt Tomingase ja Külli-Katri Eskeni kontserdil. Varemgi Hiiu Folgil esinenud Kärt Tomingas ütles, et ta pole olnud kuhugi „kadunud“.

„Kuna ma pole keegi, kes loob toodet või teeb äri, siis teen muusikat sisetunde järgi,“ ütles Tomingas. „Katsun mitte maailma müra juurde toota – kui pole midagi öelda, siis olen vait.“ Tomingasel ja Eskenil ilmub sügisel plaat „Tähistus“.

Publikurohkeimad kontserdid olid põhilises peopaigas üles astunud Kassari kiigeplatsil esinenud Melanhoolsed Meestelaulud, Antsud ja Untsakad, Rootsi punt Lekarerätten ning Väikeste Lõõtspillide Ühing, viimase päeva kirikukontsertidest Robirohi, Rebecca ja sõbrad ning AR-GOD.

XIV Hiiu Folk toimub 19.–22. juulil 2018.

Hiiu Folgi teine päev: päike, lapsed, armastus

Hiiu Folgi eilne ehk teine päev kostitas osavõtjaid taas päikesepaistega.

Matkalised said kuivalt, kuid mitte kuiva jalaga minna Kaevatsi laiule, sest teekond viis umbes läbi põlvekõrguse vee. Teised loodusesõbrad käisid paadiga hülgeid vaatamas, lapsed tegid väikese retke Soera metsas.

Mitmed tänavuse festivali kontserdid toimuvad muuseumides, et tutvustada Hiiumaa ajalugu ja suurmehi. Malmös elav lõõtsamängija Kaido Ray Kallikorm andis kontserdi ja tantsitas rahvast Mihkli talumuuseumi õuel, Põlva lõõtsaneiud Krstin Semm ja Johanna Johanson Rudolf Tobiase majamuuseumi õuel.

Loe edasi

XIII Hiiu Folk algas päikeseliselt, kuid kõigepealt räägiti tuulest

Hiiu Folgi esimeseks kaheks päevaks on saarele jagunud kõvasti päikest.

Eile enne Hiiu Folgi ametlikku avamist pani teadur Helgi Põllo Hiiumaa muuseumis inimestele südamele, et tuulelippude hääle kakofoonia ei kaoks.

„Meil on küll haritud muusikud, aga ka kriuksuv tuulelipp võiks märku anda, et inimene on kohal,“ rääkis Põllo tuulelippude ajalugu ja tänapäeva tutvustades. Selgus, et ehkki ka kõige ilusamatel tuulelippudel on ikkagi praktiline otstarve, jääb neid millegipärast maastikus aina vähemaks.

„Igale Hiiumaa majale oma tuulelipp!“ kutsus Helgi Põllo hiidlasi üles.

Loe edasi

Müügile tulid Hiiu Folgi päevapiletid

Nüüd on Piletilevis lisaks festivali passidele müügil ka Hiiu Folgi päevapiletid.

Päevapiletiga pääseb festivali põhiprogrammis olevatele kontsertidele: avamisele Kärdla Villalaos ja kontsertidele Kassari kiigeplatsil ning pühapäeval toimuvaile kirukukontsertidele.

Loe edasi

Hiiu Folk on lastega peredele turvaline peopaik

Et Hiiu Folgil oleks lastel hea olla, on ka tänavusel festivalil võtmeteemaks peresõbralik õhkkond.

Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak ütleb, et Hiiu Folgil on igati mõeldud just lastega peredele. „Lapsed on sama oluline publik nagu täiskasvanud, nii on festivalil tehtud kõik, et ka väikestel külastajatel oleks mõnus olla,“ ütleb ta.

Loe edasi

Hiiu Folk ja Laste Vabariik ühendavad jõud

Juuli neljandal nädalavahetusel on kõigil pärimusmuusikahuvilistel lastel põhjust külastada Hiiumaad, sest oma jõud ühendavad elamustuur Laste Vabariik ja Hiiu Folk.

Täna Põltsamaalt alguse saanud EV100 üritustesari Laste Vabariik jõuab Hiiumaale just Hiiu Folgi ajaks, 20. ja 21. juuliks.

Loe edasi

Viimased uudised

XIII Hiiu Folk oli helge ja päikeseline

Pühapäeva õhtul lõppes trio AR-GOD kontserdiga Pühalepa kirikus XIII Hiiu Folk. „Minule tundus festivali õhkkond väga päikeselisena," ütles korraldaja Astrid Nõlvak. „Muusikutest kiirgas helgust, seda kiirgas ka publikust ja omavahel tekkis mõnus positiivne sünergia.“ Nõlvak ütles, et tema enda helgele vaatele aitas muidugi kaasa see, et ta elus on praegu selline etapp. „Mu…