lastepesa

Hiiu Folk on alkoholivaba peresõbralik festival, seetõttu kuuluvad meie programmi juurde ka lastepesad – mõnusad ja hubased paigad, kus lapsed saavad meisterdada ja mängida ning kus toimuvad vahvad tegevused.
 
Lastepesa on olemas neljapäeval Sõru paadikuuris, pühapäevasel Kärdla kirikus ning muidugi Kassari kiigeplatsil, mida hoitakse korraldajate poolt nii puhtana, et lapsed saavad seal soovi korral ka paljajalu turvaliselt ringi joosta.
 

Hiiu Folgil on väikestele külalistele mõeldud ka toitu valides – leidub nii igasuguseid tervislikke kui ka lihtsalt lastele maitsevaid toite, sh pannkooke jms.

Hiiu Folk on alkoholivaba festival, mis teeb lastega peole tulemise eriti turvaliseks. 2015. aastal valis ajakiri Pere ja Kodu Hiiu Folgi Eesti kõige peresõbralikumaks festivaliks.

Rännukoer Klaus on tõukerattaga maailmale mitu tiiru peale teinud. Sel suvel jõuab ta Hiiumaale, kohtub sealsete lastega ja jutustab neile põnevaid lugusid oma rännakutest. Kohtumiseni Hiiu Folgil.

Kärdla Nukuteater ja Rännukoer Klaus on Hiiu Folgil kohal kõikjal, kus on Lastepesa: Sõru paadikuuris, Kassari Kiigeplatsil ja Kärdla kirikus. Kärdla Nukuteatril on kaasas mitmed muinasjutukohvrid ja -kotid, millest erinevaid tegelasi välja võlutakse. Materjale jagub ka joonistamiseks-meisterdamiseks. Leia meid üles ja tule mängima!
 

Väiketaibu õpituba toimub 17. juulil 2021, Kassari kiigeplatsil. Õpituba veab eest Karin Poola, Palade loodushariduskeskuse (LHK) ülesehitaja ja väsimatu arendaja.

Lastepesa kontakt Kassari kiigeplatsil:

 

TRIINU PIHEL
56907373 /  triinuplix@gmail.com

Väiketaibu õpituba / Karin Poola (Palade Loodushariduskeskus)

Laupäeval, 17.07 kell 17, 18, 19.

Hiiu Folgi lastepesas laupäeval, 17. juulil, toimuvas õpitoas saavad väikesed teadushuvilised uurida vett, katsetada soolvee ja munadega, proovida ise vee puhastamist ning värvide osadeks lahutamist. Suurt põnevust pakub ka katse, kus üritatakse õhupallist tikku läbi suruda ilma, et see plahvataks. Väiketaibu õpitoas kasutatakse tavalisi katsevahendeid, võetakse kasutusele luubid ja mikroskoobid. Õpitoa juurde kuulub kindlasti ka loodusvaatlus, erinevate liikide tundmine ja äraarvamine.

Väiketaibu õpituppa on oodatud kõik lapsed alates 5. eluaastast, aga põnevat tegevust leiavad seal ka emad-isad. Ükskõik kui vana sa oled, alati on väga põnev on ise midagi uurida ja katsetada!

Õnneliku beebi saladused – beebimassaaź 

Reedel, 16.07, kell 16:30-17:20.
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis

Beebimassaaži õpituba lapsevanematele. Tulla saab kuni 1-aastaste beebidega. Juhendab Maili Saarva. TASUTA!

Laupäeval, 17.07, kell 16:30-17:20
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis

Beebimassaaži õpituba lapsevanematele. Tulla saab kuni 1-aastaste beebidega. Juhendab Maili Saarva. TASUTA!

Emmede trenn koos beebidega

Reedel, 16.07, kell 17:30 – 18:30
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis
 

Sobib tulla koos lastega vanuses 1,5-24 kuud või ka üksi, ilma lapseta! Juhendab Aale-Triinu Sonn. TASUTA!

Rasedate võimlemine

Laupäeval, 17.07, kell 17:30 – 18:30
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis

Lapseootuse võimlemine ja vestlus doulaga (sobib kõigiks kolmeks trimestriks). Juhendab Aale-Triinu Sonn. TASUTA!