3 nädalat Hiiu Folgini

Kolme nädala pärast algab 18. Hiiu Folk

20. juulil algaval Hiiu Folgil rõõmustavad muusikasõpru Kõrsikud, Rändaja, arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr koos Harjumaa keelpilliorkestriga, Lõõtspillipoisid, Karmoškakamraadid, Untsakad, Celtic (Saksamaa), Pühade Aleksandrite õigeusu koor, Projekt Ööbik, Timo Lige koos ülistuskooriga Ekklesia ja muusikutega laulude tsükliga „Eesti palved”, Laikrete perebänd, Andre Maaker ja Marek Talts jt. 

Mitmed muusikud tulevad Hiiu Folgile esitlema oma uut plaati. Mari Kalkun esitleb verivärsket autorialbumit „Stoonia lood”, autorialbumit „Nihked” tutvustab Juhan Uppin, oma plaat on valminud Eva Eensaar-Tootsenil, kooslus Olem on loonud albumi „Armastuse kitsas rada” ainuüksi Ernst Enno sõnadele.

Eraldi kontserdiga teeme tänukummarduse Riho Sibulale, tema auks musitseerivad Eesti Keeled, Vaiko Eplik ja Mari Jürjens.

Nagu ikka, ootavad festivalilisi nelja päeva jooksul veel loodusretked ja õpitoad, pere pisematele on tegevused lastepesades, külla tulevad koeratüdrukud Lotte ja Roosi.

Peo avame Sõru paadikuuris, festivali põhipaik on Kassari kiigeplats, ülejäänud kontserdid toimuvad Hiiumaa kirikutes, Rudolf Tobiase majamuuseumi õuel, Orjaku sadamas, Kärdla keskväljakul, Suuremõisa lossis ja saare teistes kaunites paikades.

Hiiu Folk on rahuliku atmosfääriga alkoholivaba festival, kus tunnevad end turvaliselt nii suured kui ka väikesed.

Festivali pass maksab 50 eurot, kuni 13aastastele lastele (k.a) on sissepääs tasuta.

Kohtumiseni 18. Hiiu Folgil 20.–23. juulil!

Riina Tobias,

festivali pressiesindaja

riina.tobias@gmail.com

509 2722

Astrid Nõlvak,

festivali juht

astrid.nolvak@gmail.com

5615 0002

https://www.facebook.com/HiiuFolk/

https://www.youtube.com/watch?v=hCUw92RtJ64

Juhan Uppin. Foto: Hiiu Folk