õpitoad

Tuule Kann

Väikekandle õpituba

Reede, 16.07, kell 15:30-17:00

Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses

Hind 5.- /Eelregistreerimisega

Väikekandle õpituba juhendab Eesti kandlekunstnik Tuule Kann:“Väikekandle õpitoa teemaks on 2021. aasta kandlejuubilarid – Johannes Rosenstrauch e Kandle-Juss 130; Vassili Sepp e Sepa Vassa 105; Aksel Tähnas 110. Õpitoas ei saa mööda minna ka aasta alguses lahkunud Jaak Johansoni ning Igor Tõnuristi loomingust. Nende kõigi panus eesti kultuurile on hindamatu.” 

Hiiu Kandle õpituba

Reede, 16.07, kell 10:00-11:30

Käina Huvi- ja Kultuurikeskus

Hind 5.- / Eelregistreerimisega 

Õpikojas annavad Ramo Teder ja Marko Veisson ansamblist Puuluup huvilistele edasi oma teadmisi hiiu kandle mängimisest.

La Paloma 160!

Reedel, 16.07, kell 15:00 Kassari Rahvamajas

La Paloma 160! 70 erinevat esitlust. Vinüüle mängib melomaan ja suvehiidlane Valter Parve.  TASUTA!

“Hispaania (baski) helilooja Sebastian Yradier (1809 – 1865) kirjutas oma ülimalt populaarseks saanud meloodia Kuubal kogetu mõjul ja kuigi laulu sünniaasta üle (1859, 1860) käivad siiani vaidlused, arvatakse mitmete autorite poolt õige olevat just 1861. Aegade jooksul tehtud rohkem kui tuhandest erinevast salvestusest on minu vinüülikogus neid tänaseks täpselt 70 – erinevates keeltes, erinevate rütmidega, esitatud erinevatel pillidel, soolo- ja koorilauludena. Selle aasta Hiiu Folk pakub reedel, 16. juulil algusega kl 15 Kassari rahvamajas prii sissepääsuga võimaluse neid oma soovi järgi kuulata ning samas ka igatsustega seotud mälestusi jagada. Hiiu saarelt on aastasadadega palju isasid, poegi ja abikaasasid merele läinud ning La Paloma püüab omal kombel välja tuua seda, mis taaskohtumisi oodates hinge on kogunenud.”

 Valter Parve, praamihiidlane 

Tormise regilaulu õpituba / Celia Roose ja Kaika kuur

TASUTA!

Reede, 16.07

13:00-15:00 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses

Laupäev, 17.07

10:00-12:00 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses

Seoses Veljo Tormise 90. sünniaastapäevaga on plaanis tutvust teha mõnede tema regilauluaineliste koorilauludega. Õpitubades laulame nii autentseid rahvalaule kui ka Veljo Tormise sulest läbi käinud loomingut.

Õpitoas osalejad jagatakse häälerühmadesse ja nad liituvad Kaika koori lauljatega. Kaika kuur on omamoodi Tormise laulude õpitoa selgroog, käima tõmbaja ja käilakuju.
Õpitoa laulud pärinevad Veljo Tormise tsüklitest “Kolmteist eesti lüürilist rahvalaulu” ja “Ingerimaa õhtud”.
Mõnigi õpitoas harjutatud laul saab ettekantud ka Kassari vabaõhulaval.

Piret Päär

Eesti rahvajuttude uus elu 

Reede, 16.07, kell 15.30-17.00 Käina Kultuurikeskus.

Hind: 5.-

Rahvajuttude imelisse maailma juhatab meid  Piret Päär – vabakutseline jutuvestja, koolitaja, lugude jutustamise valdkonna ja MTÜ jutumaja eestvedaja. Piret on lugude jutustamise lõpututel väljadel rännanud juba kolmkümmend aastat. Neil põnevail maastikel uidates, on ta leidnud palju armsad kohti, kuhu ka teisi, tõelisi jutuhuvilisi juhatada.

Eesti rahvajuttude töötoas tutvustab Piret allikaid, kust eesti rahvajutte leida ja räägib, kuidas neid kodustada. Muidugi teeb ta seda kõike lugude endi abil.

“Tean, et hea lugu võib muuta maailma. Tean, et hea jutuvestja võib panna kuulaja unustama nälja ja janu, mured ja hädad ja lummata teda lugudega nii, et kõige madalamgi hing saab ülendust, kõrkus annab maad alandlikkusele ja külm süda sulab nagu lumi maikuus.”

Karmośka õpituba

Laupäev, 17.07, Käina Huvi ja Kultuurikeskus

10.00-11.30– Karmoška õpituba algajatele. Õpetab Kadri Lepasson (Wana Wõromaa Wunkorkestri). Käina Huvi-ja Kultuurikeskuses / Hind: 5.- /Eelregistreerimisega

10.00-11.30– Karmoška õpituba edasijõudnutele. Õpetab Kaisa Kuslapuu (Wana Wõromaa Wunkorkestri) /Käina Huvi-ja Kultuurikeskus/ Hind 5.- /Eelregistreerimisega

Pillilugude õpituba edasijõudnutele

Laupäev, 17.07, kell 14:00-15:30
Käina Huvi ja Kultuurikeskus

TASUTA!

Lugusid õpetavad: Curly Strings, Jon Samuel Lundström, Sunniva Brynnel. 

NB!Eelregistreerimisega

Salmikulaulude õpituba / Valter Parve

 
Laupäeval, 17.07, kell 15:30 Kassari Rahvamajas. TASUTA!

“Eesti keel ja kultuur olevat ohus, vanadest ei hoolita, haritus mandub jne – miks keegi seal üleval „mäe otsas“ midagi ette ei võta? Midagi vist ikka tehakse (räägitakse?), aga kui inimesed ise oma esivanemate pärandit käigus ei hoia, siis pole neist komisjonidest vähimatki kasu. Üks iidne viis suhelda on üheskoos laulmine ja selle kombe põlvest põlve edasi andmine on rahvusluse tänuväärt tegu. Eelmise Hiiu Folgi salmikulaulude töötoas olidki kõrvuti ema oma poja ja tütrega (teismelised!) ja noortele olid kõik ettevõetud viisid jõukohased – küllap siis lauldakse ka kodustel pidudel. „Jää vabaks, Eesti meri“ ja „Sauna taga, tiigi ääres“ – mõlemad on tähtsad! Tänavusel folgil toimub salmikulaulude töötuba laupäeval algusega kl 15.30 ja nagu ikka – tasuta ja Kassari rahvamajas. Ja nagu ikka palve kõikidele tulijatele – võtke kaasa oma kodused salmikud-laulikud, pulmade ja muudu pidude lauluvihikud. Eestlust on üheskoos tegutsedes parem elus hoida kui üksi muretsedes!”

Valter Parve, praamihiidlane

Maarika Kiislar

Folgi võimlemisminutid 

 
Laupäeval, 17.07, kell 08:30 Kassari kiigeplatsil. 

Hommikune virgutusvõimlemine rahuliku folgimuusika saatel. Teeme head mõnusa võimlemisega kogu kehale. Tule ja tee kaasa! TASUTA!

Juhendab folgisõber ja spordipedagoog Maarika Kiislar.

Väiketaibu õpituba / Karin Poola

 
Laupäeval, 17.07, Kassari kiigeplatsi lastepesa

Õpitoad algavad kell 17:00, 18:00 ja 19:00. TASUTA!

Väiketaibu õpitoas saavad väikesed teadushuvilised uurida vett, katsetada soolvee ja munadega, proovida ise vee puhastamist ning värvide osadeks lahutamist. Suurt põnevust pakub ka katse, kus üritatakse õhupallist tikku läbi suruda ilma, et see plahvataks.

Väiketaibu õpitoas kasutatakse tavalisi katsevahendeid, võetakse kasutusele luubid ja mikroskoobid. Õpitoa juurde kuulub kindlasti ka loodusvaatlus, erinevate liikide tundmine ja äraarvamine.

Väiketaibu õpituppa on oodatud kõik lapsed alates 5. eluaastast, aga põnevat tegevust leiavad seal ka emad-isad. Ükskõik kui vana sa oled, alati on väga põnev on ise midagi uurida ja katsetada!

Õpituba veab eest Karin Poola, Palade loodushariduskeskuse (LHK) ülesehitaja ja väsimatu arendaja.

Väiketaibu õpituba Hiiu Folgil

Õnneliku beebi saladused – beebimassaaź 

 
Reedel, 16.07, kell 16:30-17:20.
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis

Beebimassaaži õpituba lapsevanematele. Tulla saab kuni 1-aastaste beebidega. Juhendab Maili Saarva. TASUTA!

Laupäeval, 17.07, kell 16:30-17:20
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis

Beebimassaaži õpituba lapsevanematele. Tulla saab kuni 1-aastaste beebidega. Juhendab Maili Saarva. TASUTA!

Emmede trenn koos beebidega

Reedel, 16.07, kell 17:30 – 18:30
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis
 

Sobib tulla koos lastega vanuses 1,5-24 kuud või ka üksi, ilma lapseta! Juhendab Aale-Triinu Sonn. TASUTA!

Rasedate võimlemine

Laupäeval, 17.07, kell 17:30 – 18:30
Kassari Kiigeplatsil Mama’s Heaven telgis

Lapseootuse võimlemine ja vestlus doulaga (sobib kõigiks kolmeks trimestriks). Juhendab Aale-Triinu Sonn. TASUTA!

Keskkonnaameti õpitoad

Keskkonnaamet on ka sel aastal oma telgiga kohal ja pakume folgikülastajatele oma harivaid tegevusi.

Elurikkus meie ümber ja igaühe loodushoid.

Keskendume sellele, miks ja kuidas hoida elurikkust enda ümber ja mida igaüks ise saab selle heaks ära teha.

Kohtumine metsloomaga 

Olukorrad, kus inimese ja metslooma (sh nii imetajate kui lindude) teed võivad sagedamini ristuda; mis on need peamised põhjused ja ajad, kui taolised olukorrad on sagedasemad; kuidas saada aru looduse loomulikust toimimisest; missugusest sekkumisest tuleb hoiduda, missugused on need hetked, kui on põhjust seda teha ja kuidas siis on kõige mõistlikum looma aidata.

Võõrliigid

Omamaised ja võõrad liigid, võõrliikide levimisega kaasnevad ohud. Eraldi võtame vaatluse alla omad ja võõrad nälkjad (nt hispaania teetigu, mustpea-nälkjas ja võrdluseks meie oma kodumaised ja ohutud liigid).

Kinobuss-Kinokoda-Kinovõrk
hellar: +372 51 000 48
skype: miljardmasin
http://kinokoda.kinobuss.ee
Kino Peab Saama! / Cinema On Demand!

Kinobuss ja filmi õpituba

Kinobuss kõlab nagu buss, kuid tegelikult on ikka inimesed!  Ja kinoinimesed tulevad ja teevad noorte ja vanadega töötoas filme – nagu ka nüüd festivalil.

Tule Filmitöötuppa ja võta veidi aega – mõtleme koos, kuidas peas keerlev idee ja lugu vormida olemasolevate kunstiliste vahenditega üheks mõnusaks filmiklipiks. Pole vaja karta, et hakkama ei saa– filmimees Mikk Rand aitab igas protsessis kaasa, film saab hea! 🙂

VIIKINGID

Hiiu Folgil avaneb külastajale võimalus tutvuda meie vanema ajalooga. Kohale tulevad viikingid, kelle juhendamisel saavad huvilised valada omale tinast ehteid, mis on inspireeritud tuhande aasta tagustest leidudest ning uudisatada ja proovida selga relvi ja turviseid mida kasutasid toonased sõjamehed.
Lisaks eelnevale on avatud ka müügilett, millelt leiab viikingiaegsete eeskujude järgi valmistatud esemeid alustades sõlgedest ja kaelaripatsitest kuni ehtsast damaskuse terasest nugadeni.