* * *

Filmiprogramm

* * *

Hiiu Folgi avapäeval kell 22 näeb Kärdla kinos kaht filmi: loodusdokki „Habras maailm“ ning lühifilmi „Kõik Tallinna“.

Režissöör Ants Tammiku dokumentaalfilmi „Habras maailm“ põhitähelepanu on koondunud soomaastikule kui Eesti looduse ühe erilisemale tunnusjoonele. Sooalad on justkui filtrid, mis imavad endasse heitgaase ja puhastavad inimestele hingamiseks tarvilikku õhku. Sood on ka head põhjavee hoidjad. Ometi ei ole nende loodusmaastike tulevik sugugi pilvitu.

Film toob vaatajani kaks eri maailma, mis nii sisult kui ka vormilt on vastandid. Evolutsiooni käigus kujunenud korrapäratud loodusmaastikud koos seal toimetavate elusolenditega vastanduvad inimeste loodud korrapäraga, perfektselt sirgete kaevandamisväljadega.

Tammik lõpetas 2013. a Balti filmi- ja meediakooli operaatorina. „Ta on väga ambitsioonikas noor filmimees,“ kiidab produtsent Riho Västrik. „Olles korraga nii operaator kui ka režissöör, on ta suurepäraselt oma tööga hakkama saanud.“
„Režissööri rõõmud tulid montaažis, operaatori rõõmud olid võtteplatsil,“ meenutab autor oma „kahestumist“.
Ants Tammiku debüütfilmiga „Habras maailm“ avati 2016. aastal Matsalu loodusfilmide festival ning film sai parima operaatoritöö auhinna kategoorias „Inimene ja loodus“.

Riho Västriku lühifilm „Kõik Tallinna“ näitab oma eheduses ja metafoorsuses üht mahajäetud laudahoonet.

Tavapilet: 5.-
Sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) 4.-
Pilet festivalipassi omanikele: 3.-

Karu puhkehetkel. Kaader filmist „Habras maailm“.

Viimased uudised

XIII Hiiu Folk oli helge ja päikeseline

Pühapäeva õhtul lõppes trio AR-GOD kontserdiga Pühalepa kirikus XIII Hiiu Folk. „Minule tundus festivali õhkkond väga päikeselisena," ütles korraldaja Astrid Nõlvak. „Muusikutest kiirgas helgust, seda kiirgas ka publikust ja omavahel tekkis mõnus positiivne sünergia.“ Nõlvak ütles, et tema enda helgele vaatele aitas muidugi kaasa see, et ta elus on praegu selline etapp. „Mu…