* * *

Filmiprogramm

* * *

Hiiu Folgi avapäeval kell 22 näeb Kärdla kinos kaht filmi: loodusdokki „Habras maailm“ ning lühifilmi „Kõik Tallinna“.

Režissöör Ants Tammiku dokumentaalfilmi „Habras maailm“ põhitähelepanu on koondunud soomaastikule kui Eesti looduse ühe erilisemale tunnusjoonele. Sooalad on justkui filtrid, mis imavad endasse heitgaase ja puhastavad inimestele hingamiseks tarvilikku õhku. Sood on ka head põhjavee hoidjad. Ometi ei ole nende loodusmaastike tulevik sugugi pilvitu.

Film toob vaatajani kaks eri maailma, mis nii sisult kui ka vormilt on vastandid. Evolutsiooni käigus kujunenud korrapäratud loodusmaastikud koos seal toimetavate elusolenditega vastanduvad inimeste loodud korrapäraga, perfektselt sirgete kaevandamisväljadega.

Tammik lõpetas 2013. a Balti filmi- ja meediakooli operaatorina. „Ta on väga ambitsioonikas noor filmimees,“ kiidab produtsent Riho Västrik. „Olles korraga nii operaator kui ka režissöör, on ta suurepäraselt oma tööga hakkama saanud.“
„Režissööri rõõmud tulid montaažis, operaatori rõõmud olid võtteplatsil,“ meenutab autor oma „kahestumist“.
Ants Tammiku debüütfilmiga „Habras maailm“ avati 2016. aastal Matsalu loodusfilmide festival ning film sai parima operaatoritöö auhinna kategoorias „Inimene ja loodus“.

Riho Västriku lühifilm „Kõik Tallinna“ näitab oma eheduses ja metafoorsuses üht mahajäetud laudahoonet.

Tavapilet: 5.-
Sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) 4.-
Pilet festivalipassi omanikele: 3.-

Karu puhkehetkel. Kaader filmist „Habras maailm“.

Viimased uudised

Ülehomme algab peresõbralik Hiiu Folk

Neljapäeval algav XIII Hiiu Folk pakub nädala lõpuni kontserte, õpitube, loodusretki ja mõnusat olemist saare rahus. Uued suured praamid Leiger ja Tiiu toovad tunni ja veerandiga saarele, Hiiumaa „pealinn“ ning Hiiu Folgi peamine peoplats asuvad Heltermaa sadamast peaaegu ühekaugusel – Kärdlasse on 25 km ning Kassari kiigeplatsile 22 km. Autokoha ja…