Veel 13 päeva saab osta Hiiu Folgile soodushinnaga passe

20.–23. juulil 13. korda toimuv Hiiu Folk on suursündmus, kus tunneb end hästi kogu pere. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul ongi Hiiu Folgi suurim väärtus just peresõbralikkus. Ka tänavusel laste ja noorte aastal leiab Hiiu Folgi külastaja eest sama turvalise keskkonna nagu varasematel festivalidel.


“Mõnus on näha, et aasta-aastalt saab aina enam positiivset tagasisidet ka meie otsus teha festivali alkoholivabalt ja Hiiu Folgi eeskuju on hakanud järgima mitmed teised ürituste korraldajad,” ütleb Eesti kõige peresõbralikuma festivali tiitliga pärjatud sündmuse eestvedaja Astrid Nõlvak.

Nagu varemgi, saavad lapsed koos juhendajatega mängida ja meisterdada festivaliala lastepesades, kogu pere jaoks on õpitoad ja loodusmatkad Hiiumaa ilusatesse paikadesse.

Festivali esimesel ja teisel päeval rõõmustab tänavu lapsi EV100 elamustuur Laste Vabariik. Lisaks tuuri enda tihedale programmile mängivad Laste Vabariigi laval pärimusmuusikat mitmed lapsed ja noored Hiiu Folgi poolt.

Astrid Nõlvak kutsub noori muusikuid, kes veel tahaksid tulla Hiiu Folgile pilli mängima ja teisi kuulama, temaga ühendust võtma (astrid.nolvak@gmail.com). “Anname teile tunniajalise mängu eest nii festivali passi kui vajadusel ka majutuse, lisaks võite kindlad olla, et saate hulganisti vahvaid kogemusi ja uusi sõpru,” ütleb ta.

Hiiu Folk saab alguse Kärdlast, kust liigub traditsiooniliselt edasi Kassari kiigeplatsil asuvale pealavale ning seejärel saare teistesse paikadesse. Üles astuvad parimad pärimusmuusikud Eestist ja mujalt: Maarja Nuut, Lekarerätten (Rootsi), Melanhoolsed Meestelaulud, Estbel (Eesti/Belgia), Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, Untsakad, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Torupilli Jussi duo ja Schönbergi kvartett, Kärt Tomingas, Redel Ruudus, Antsud, Kristi Mühling ja Anna Mishina (Eesti/Marimaa), Lovely Beats, Robirohi, Kulno Malva ja Kristjan Priks, AR-GOD (Eesti/Udmurdi) ning paljud teised.

Festivali külastaja saab end kostitada kohaliku toiduga, saarepärase meene leiab festivali laadalt.

Kuni 1. maini maksab festivali pass 35 eurot. Alates 1. maist kuni 1. juulini on festivali passi hind 40 eurot ja juulikuus 50 eurot. Suurimatel Hiiumaa ja Hiiu Folgi sõpradel on võimalus festivali toetada, ostes passi hinnaga 100 eurot.

Kogu pere pärimusmuusikafestivalile pääsevad tasuta kuni 12aastased (k. a) lapsed ja kõik noored, kes end eelnevalt registreerivad ja tahavad, oskavad ning jaksavad mängida meie festivalil tund aega pärimusmuusikat.

Viimased uudised

Aasta vahele jätnud Hiiu Folk toimub kindlasti

Ootame oma publikut 16. Hiiumaa pärimusmuusika festivalile 15.–18. juulil, et aastase sunnitud pausi järel kokku saada. Muusikasõpru rõõmustavad sel erilisel aastal Estonian Voices, Puuluup, Justament, Mari Kalkun, Curly Strings, Svjata Vatra koos Rute Trochynsky ja Ukraina naiste kooriga Žurba, Ida-Elina Soomest ja paljud teised. Muidugi on võimalus osaleda loodusmatkadel ja õpitubades, pere…