Ülehomme algab Hiiumaa pärimusmuusikafestival Hiiu Folk

Neljapäeva pärastlõunal kõlavad Kärdlas seitsmendat korda südasuvise pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk avahelid. On viimane aeg osta pilet, broneerida praamipilet ja leida majutus – kaunilt ja muusikaliselt meeldejääv nädalavahetus on garanteeritud.

„Hiiu Folgi teeb eriliseks muu hulgas see, et festivalipaikades ei müüda alkoholi. See muudab festivali armastatuks lastega perede ning teadlikuma publiku seas, kellele pole oluline eelkõige melu, vaid kes tulevad kuulama kindlaid esinejaid ning nautima üldist rahulikku saareatmosfääri,“ võtab Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak festivali olemuse paari sõnaga kokku.

Festivali põhiliseks esinemispaigaks on Kassari kiigeplats, kuid kontserdid toimuvad ka Kõrgesaares ja Kärdlas ning kirikutes üle kogu saare.

Nelja päeva jooksul, 14.–17. juulini, saab kuulda head muusikat Indigolaste, Bonzo, Orelipoisi, Märt Avandi ja Paabeli, Kihnu Poiste, Tarmo ja Toomas Urbi, Krista ja Raivo Sildoja, Liisi Koiksoni ja Elletuse, Olavi Kõrre ja Mandoliiniorkestri, Ürgtänava, Seto leelokoori Helmine, Viljandi Muusikakooli Pärimusmuusikute ja Karoliina Kreintaali, Henry Laksi, Robirohu, Jaak Johansoni ja Citra Krista Joonase, Merje Kägu ja Jana Abzaloni, Lea Salumäe, Piret Veevo ja Teve Laikre ning Astridi ja Hiidlaste esituses.

Lisaks toimub jalutusretk ajalooliselt kultuuririkkale Pikale tänavale koos Helgi Põlloga ning loodusretk Tiit Leito juhtimisel. Samuti saab osa võtta nii väikekandle kui ka pillimängu õpitoast: esimest juhendavad Jaana Lepamaa ja Kaja Luukas, teist Krista ja Raivo Sildoja. Ning viimaks, aga väga tähtsaks infoks: kõigis kontserdipaikades on avatud ka lastepesa!

Festivali pass maksab Piletilevist ostes 20 eurot, kohapealt ostes aga 30 eurot. Päevapileti hind on 12–15 eurot, üksikkontserdile pääseb 3–5 euro eest.

Festivali korraldajad panevad osalejatele südamele, et transpordile ja majutusele tuleks aegsasti mõelda ning vajadusel need kohe ära broneerida. Autoga tulijatele teadmiseks, et infot praamipiletite kohta saab aadressilt www.tuulelaevad.ee ning bussiga tulija leiab kasulikku teavet veebilehelt www.bussireisid.ee.

Majutuse leidmisel on abiks www.hiiumaa.ee. Saarel on peavarju pakkujaid palju, aga mitte lõputult. Kui ka majutuskohtade leidmisega enam õnne ei ole, ei tasu meelt heita – telkimiskohti leidub saare kaunis looduses ikka, kuigi seda ei tohi teha mõistagi mitte kõikjal.

Viimased uudised

Aasta vahele jätnud Hiiu Folk toimub kindlasti

Ootame oma publikut 16. Hiiumaa pärimusmuusika festivalile 15.–18. juulil, et aastase sunnitud pausi järel kokku saada. Muusikasõpru rõõmustavad sel erilisel aastal Estonian Voices, Puuluup, Justament, Mari Kalkun, Curly Strings, Svjata Vatra koos Rute Trochynsky ja Ukraina naiste kooriga Žurba, Ida-Elina Soomest ja paljud teised. Muidugi on võimalus osaleda loodusmatkadel ja õpitubades, pere…