Tule tee Hiiu Folgil endale pitskauss või aita ehitada halulaeva

Pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk kavas on tänavu enneolematult palju vahvaid töö- ja õpitubasid, alates pitskausi ja halulaeva valmistamise töötoast kuni parmupilli ja väikekandle õpitoani.

Liisi Kummer-Lemani juhitavas pitskausside töötoas õpetatakse tegema kodus leiduvatest kasutuseta seisvatest pitslinikutest kauneid kausse. Ümaratest linastest või puuvillastest heegellinikutest võib saada hoopis kaelakeede ja käevõrude kogunemispaik või lausa küpsisevaagen. Töötuba algab neljapäeval, 18. juulil kell 14.30 Kärdla laululaval ning on osalejatele tasuta.

Halulaeva töötoas, mida juhib Marek Rätsep, saab näha, kuidas käib traditsioonilise halulaeva ehitus ja isegi käed külge panna. Halulaev oli hiidlaste levinuim purjelaev, millega veeti suurtesse linnadesse küttepuid. Et halulaeva ehitamine lõplikult unustusehõlma ei vajuks, on Hiiumaa mehed hakanud ehitama kahemastilist, 16,75 meetrit pikkust purjelaeva iidse tava järgi. Töötuba toimub Suursadamas neljapäeval, 18. juulil kell 17. Lisainfot leiab veebilehelt www.halulaev.ee.

Suuremõisa Klaasikojas on neljapäevast laupäevani kella 10–15 Külvi Kummeri juhtimisel avatud klaasikunsti töötuba, milles saab õppida klaasi lõikama ja sellest nii tiffani kui ka sulatustehnikaga endale midagi ilusat koju kaasa meisterdada.

Pühalepa valla Kultuuri- ja Noortekeskuses viib Liisi Mäeumbaed läbi villapalli töötuba, milles õpetatakse villast, traadist ja pärlitest tegema kauneid ja ainulaadseid kõrvarõngaid, käevõru või kaelakeed. Töötuba on avatud reedel 19. juulil kella 17–18.30.

Muusikahuvilised saavad oma oskusi lihvida parmupilli õpitoas, mis leiab Cätlin Mägi juhendamisel aset reedel, 19. juulil kella 10–11 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses ning väikekandle õpitoas, mida viib laupäeval, 20. juulil kella 10–11.30 sealsamas läbi Helle Suurlaht.

Laupäeval, 20. juulil kella 11–12 saab laulda Kassari veskis ansambli Koidu Tähed laulu õpitoas ja kella 11.30–12.30 osaleda Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses Tantsusarvikute tantsu õpitoas.

Lisaks saab festivali käigus osaleda toortoidu õpitoas, mida veab Mari Lipp ning puutöötoas, kus omale meelepärase lelu saab valmistada koos lapsega. Õppida saab pulmatuttide valmistamist, pakutrüki tegemist ning harida end ravimtaimede teemal.

Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk leiab aset 18.–21. juulini Hiiumaal Kassaris, Kärdlas ning mujal.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…