Tänavune Hiiu Folk saab alguse tantsulavastusega

Suve haripunkt on käes – IX Hiiumaa pärimusmuusikafestival saab alguse homme, neljapäeval, 17. juulil kell 14 Kärdla laululaval. Folgifestivali avamisel esinevad Jaak Johanson, Timo Lige ja laulupealinna koor ning Heather and Thyme koos Joonas Lepnaga Rootsimaalt. Lisaks saab näha Rauno Zubko tantsulavastust „Üks olemine“.

Festivali avapäeva kava jätkub töötubade, ajaloolise retke, pärimusõhtu ja kontsertidega ning päädib öö hakul lustaka etnopeoga.

Kell 14.30 algab Kärdla laululaval pitskausside meisterdamise töötuba ning kell 16 viib Hiiumaa muuseumi juhataja Helgi Põllo huvilised laululava juurest ajaloolisele retkele Kärdla linna, vaatama vana koolimaja, apteeki, linna vanimat maja, vabrikutööliste maja ja muid ajaloolisi hooneid.

Kell 17 algab Suursadamas halulaeva töötuba ning kell 18 Kärdlas Hiiumaa muuseumis ehk Pikas Majas pärimusõhtu, kus Helgi Põllo, Jaanika Kuusk ja Harri Pihlamägi räägivad leivast: selle ajaloost, tegemisest ning sellega seotud uskumustest. Kell 19 saab Pikas Majas Sandra Sillamaa ja Piret Pääri esituses kuulda lugusid ja torupillimuusikat.

Kell 21 annab Kärdla laululaval kontserdi ansambel Rütmiallikal, kuhu kuuluvad teiste seas ka Cätlin Mägi ja Liisi Koikson. Kell 22.45 teeb laululaval rahvalikku tantsumuusikat ansambel Tuulelõõtsutajad eesotsas Juhan Uppiniga. Kell 23 keerutavad Kärdla Villalaos etnoplaate DJ Mur ja Sandra Sillamaa.

IX Hiiumaa pärimusmuusikafestival Hiiu Folk toimub 18.–21. juulini Hiiumaa eri paigus.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…