Tuuleviiul

Ansambel Tuuleviiul sündis rohkem kui üheksa aastat tagasi mõttest ja vajadusest õpetada lastele lisaks klassikalisele muusikale ka Eesti pärimusmuusikat.

Ansamblis Tuuleviiul osaleb üle 40 eesti- ja venekeelse lapse vanuses 5-18 aastat, nii Vanalinna Hariduskolleegiumi kui ka Lasnamäe Muusikakoolist. Enamus neist lastest on alustanud pillimängu õppimist väga varakult – kolme-, nelja-, viie- või kuueaastasena.

Koos on esinemas käinud väga palju ning rahvusvahelistel esinemistel on lastel olnud võimalus tutvustada eesti muusikat laiemalt, sealhulgas Poolas La Folle Journee festivalil 2017, Kaustinen Folk Music Festival 2017, Rahvusvahelisel festivalil „Noored talendid“ 2016 Moskvas, N. Babkina Vene laulu teatris Moskvas, Mazurka Festivalil Varssavis 2016, Londonis Royal Albert Hallis 2016,  Rimski Korsakovi nim Kunstide koolis 2016, Kanada Lääneranniku Päevadel 2015, Juurijuhla –RotFest 2015 Soomes, kontserreis Minsksi 2014, Fiul Baltica Turus 2014 Soomes, Sommelo Festivalil Soomes 2013.

Osaletud on tähtsamatel festivalidel Eestis- Viljandi Folk Festival 2013, 2014, Hiiu Folk 2014; Märjamaa Folk, Viru Folk, Regilaul Uues Kuues jne.
Koostööd on tehtud ka mitmete muusikutega, nagu Mari Jürjens (Pokinen) Eestist, Soome pop-jazz kandelmängija Ida Elina ja Soome folkviiuldaja Alina Järvela.

Foto autor: Kristiina Männik

Viimased uudised

Järgmisel nädalal algava 15. Hiiu Folgi teema on „Legendide saar”

Järgmisel nädalal algava 15. Hiiu Folgi tunnuslause on „Legendide saar”. Hiiumaa on muinasjutumaa, kus on peidus palju legendaarseid inimesi, paiku ja lugusid. Seega on mitmed festivali lisaprogrammi ettevõtmised pühendatud otse või kaude legendidele ja saare legendaarsete inimestele. * Leiger, Rudolf Tobias ja Torupilli-Juss Rudolf Tobiase majamuuseumi perenaine Ille Savioja pajatab reedel Hiiumaa vägilasest Leigrist. „Räägin …