Tuuleviiul

Ansambel Tuuleviiul sündis rohkem kui üheksa aastat tagasi mõttest ja vajadusest õpetada lastele lisaks klassikalisele muusikale ka Eesti pärimusmuusikat.

Ansamblis Tuuleviiul osaleb üle 40 eesti- ja venekeelse lapse vanuses 5-18 aastat, nii Vanalinna Hariduskolleegiumi kui ka Lasnamäe Muusikakoolist. Enamus neist lastest on alustanud pillimängu õppimist väga varakult – kolme-, nelja-, viie- või kuueaastasena.

Koos on esinemas käinud väga palju ning rahvusvahelistel esinemistel on lastel olnud võimalus tutvustada eesti muusikat laiemalt, sealhulgas Poolas La Folle Journee festivalil 2017, Kaustinen Folk Music Festival 2017, Rahvusvahelisel festivalil „Noored talendid“ 2016 Moskvas, N. Babkina Vene laulu teatris Moskvas, Mazurka Festivalil Varssavis 2016, Londonis Royal Albert Hallis 2016,  Rimski Korsakovi nim Kunstide koolis 2016, Kanada Lääneranniku Päevadel 2015, Juurijuhla –RotFest 2015 Soomes, kontserreis Minsksi 2014, Fiul Baltica Turus 2014 Soomes, Sommelo Festivalil Soomes 2013.

Osaletud on tähtsamatel festivalidel Eestis- Viljandi Folk Festival 2013, 2014, Hiiu Folk 2014; Märjamaa Folk, Viru Folk, Regilaul Uues Kuues jne.
Koostööd on tehtud ka mitmete muusikutega, nagu Mari Jürjens (Pokinen) Eestist, Soome pop-jazz kandelmängija Ida Elina ja Soome folkviiuldaja Alina Järvela.

Foto autor: Kristiina Männik

Viimased uudised

Hiiu Folk hoiab alkoholivaba joont

Pühapäeval lõppenud 15. Hiiu Folgi juhi Astrid Nõlvaku sõnul olid festivali märksõnadeks taas turvalisus ja perekesksus ning mõlemale andis nüüd ja annab ka edaspidi raami see, et üritus on alkoholivaba.  „Muusikud ja paljud-paljud külastajad ütlevad, et me teeme õiget asja – et niivõrd hea on olla kohas, kus ei ole purjus inimesi…