The Heritage Project – April Verch – Curly Strings

The Heritage Projekt ühendab teine teisel pool maailma tegutsevate ansamblite talente: eestlaste armastatud Curly Stringsi ja Kanadast Ottawa orust pärit virtuoosset triot The April Verch Band.

April Verch on viiuldaja, laulja, laulukirjutaja ja stepptantsija, kes on üles kasvanud elava pärimusmuusikaga. Ta valdab suurepäraselt kodukandi Ottawa oru ja paljude teiste põnevate regioonide viiulimängustiile. Hiiumaa kontserdil saab näha ka tema steppimist.

Ansamblis The April Verch Band mängivad veel maailmaklassi muusikud Cody Waters bassil ja bandžol ning Alex Rubin kitarril ja mandoliinil. Koos on antud kontserte ning viiuli meistriklasse üle maailma.

http://aprilverch.com/about/april-verch-band/

Curly Strings (Eeva Talsi, Villu Talsi, Taavet Niller ja Jaan Jaago) ammutab inspiratsiooni muuhulgas ameerika bluegrass’ist ning osalejate isiklikust pärimusest praeguses Eesti kultuuriruumis. Neile on iseloomulik intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävad meloodiad ja siiras esitus.

The Heritage Projekti kontserdil kuuleb värskes kuues lugusid alates vanemast pärimusmuusikast kuni Curly Stringsi ja The April Verch Bandi ühisloominguni, milles kombatakse kahe maa muusikalise pärandi piire ja ühisosa ning samas väärtustatakse mõlema juuri. See on põnev muusikaline rännak täis energiat, laulu, tantsu ja rõõmu; välja ei jää ka juba rahva südameid võitnud Curlyde kuulsamad lood.

Curly Strings astub Hiiu Folgil üles esimest korda.

Viimased uudised

Tallinna loomaaed 80, Hiiu Folk 15!

Pühapäeval, 25. augustil on Hiiu Folgi ja Tallinna loomaaia sõbrad oodatud meie ühisele sünnipäevapeole loomaaeda! Hiiu Folgi kontserdikava loomaaia tuulikuplatsil: 10.50-11.00 Torupilliansambel11:00–11:15 Avasõnad: loomaaia direktor Tiit Maran, Hiiu Folgi juht Astrid Nõlvak11:25–12:10 ETV lastekoor, dirigendid: Aarne Saluveer, Silja Uhs 12:20–12:40 Tuuleviiul12:50 Astrid Nõlvak ja Kaarli kanneldajad13:00–13:40 Robirohi14:20–15:10 Lõõtsavägilased15:30–16:15 Puuluup16:35–17:20 Anu Taul ja…