Robirohi

Robirohi on viieliikmeline ansambel Tallinnast, kes mängib akustilistel keelpillidel traditsioonilist ja meloodilist bluegrass’i / akustilist kantrit.

Repertuaaris on hulgaliselt vaimulikke ehk gospellaule, rahvalikke palasid ja svingihõngulist kantrit. Kasutusel on nii vanu kui ka uusi tõlkelugusid ning eesti kiriku lauluraamatu palasid. Võimalikult suures osas on laulud kodumaa publikule eesti keeles, Ameerika ja Rootsi päritolu viiside sekka kõlab ka mitmeid oma eesti rahvalikke laule.

Laule ja pillilugusid on igat masti – nii tempokaid kui ka aeglaseid ja südamlikke. Kuid eks kõik loksub helikeelelt ja kõlalt „robirohilikku“ maalähedasse-kantrilikku võtmesse.

Laulusõnades on valdavalt hea sõnum ja inimlikud väärtused. Laulude vahele pajatavad muusikud nendest paladest, endist ja oma tegemistest ja kogemistest.

Noorte külalistena on lubanud esitada oma vahepalad ka Uku Madis Vainu (12 a) ja Eke Mihkel Vainu (7 a).

Koosseis:
Robert „Robi“ Kreutzwald – kitarr, laul
Aivar Nurmik – mandoliin, bandžo, laul
Indrek Vainu – dobro, autoharp, laul
Märt Silla – viiul, laul
Jurgis Kazjava – kontrabass

www.robirohi.ee
www.facebook.com/robirohiband


Robirohi is a 4-member band from Tallinn which plays bluegrass music on acoustic stringed instruments. Bluegrass music does not feel strange in the Estonian cultural space because this branch of country music mixed with the music of different American settlers. Europeans who emigrated to America brought their own traditional music (Irish, Scottish, English, Netherlandish, German, Swedish, etc.) with them – the style is called “old-timey” – which has blended together with black music like blues, gospel and spirituals.

Robirohi plays traditional and melodic bluegrass/acoustic country music and their repertoire includes several spiritual or gospel songs, folk melodies and swing-flavored country songs. They play many translated old English songs and tunes from the Estonian hymn book. They try to perform as many songs as possible in their mother tongue and play many Estonian traditional songs in addition to tunes from America and Sweden.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…