Robert ja Anti Jürjendal

Omad jutud”

Robert Jürjendal – kitarr , elektroonika
Anti Jürjendal – tšello

Isa ja poeg – Robert ja Anti Jürjendal mängivad muusikat, kus mõlemal mängijal on öelda oma kindel sõna. Nende repertuaar koosneb peamiselt Robert Jürjendali heliloomingust kuhu kuulub tema filmi- ja teatrimuusikat ning seadeid eesti ja teiste rahvaste muusikast.

Nende koostöö sai alguse Vanalinna Muusikamaja Kitarristuudio albumil Kõla Coda (2005) ja jätkus aastaid hiljem Roberti sooliabumitega Rõõmu allikas (2013) ja Valguse Palsam (2015). Nad on teinud mitmeid “sõna ja muusika” etteasteid koos luuletaja Doris Kareva ja vaimulik Jaan Tammsaluga, esinenud eesti kirikutes, klubides ja festivalidel. Plaadi Valguse Palsam esitlus toimus Helsingis, kontsertidega Eesti Saatkonnas ja Helsingi Lähetyskirkkos.

Robert Jürjendal (1966) on eesti kitarrist ja helilooja, kelle loomingusse kuuluvad heakõlaline, traditsioonidest lähtuv kammer- ja vokaalmuusika, elektroonikaga põimitud proge-rock ning ambient jazz.

Ta on teinud koostööd eesti ja välismaa artistidega: Tõnis Mägi, Riho Sibul, Siiri Sisask, Liisi Koikson, Kärt Johanson, Celia Roose, Weekend Guitar Trio, UMA, Markus Reuter, Tim Bowness, Colin Edwin, Sandor Szabo, Arve Henriksen jpt.

Osalenud on mees rohkem kui 50 albumi väljaandmisel, mille hulka kuuluvad tema enda 3 sooloalbumit Rõõmu allikas (2013), Valguse palsam (2015), Lihtminevik (2016) ja autoriplaat koos ansambliga Five Seasons (2018).Instrumentaalmuusika kõrval on ta loonud mitmeid teoseid kooridele (RAM, Tütarlastekoor Ellerhein, Kammerkoor Head Ööd Vend, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Segakoor K.O.O.R.)

Robert Jürjendal töötab vabakutselise helilooja/interpreedina ja õpetab kitarri Tallinna Muusikakeskkoolis. Alates 2016 aastast on ta Tallinna Kunstihoone muusikasarja SOOLO kuraator. Talle on omistatud Aasta Muusik 2016 tiitel.

http://robertjyrjendal.com/

Anti Jürjendal (1990) alustas oma tšelloõpingutega VHK Vanalinna Muusikamajas, õpetaja Aare Tammesalu käe all. Hiljem jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Mart Laasi tšelloklassis. Peale kooli lõpetamist õppis ta Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias prof. Peeter Paemurru tšellopedagoogika erialal.

Anti Jürjendal on esinenud koos Vanalinna Muusikamaja Kitarristuudio, Liis Viira, Jaan Tammsalu, Doris Kareva ja Robert Jürjendaliga.

Ta on kaasa teinud mitmete cd-plaatide salvestamisel: Vanalinna Muusikamaja Kitarristuudio, “Kõla Coda”, Robert Jürjendali “Rõõmu allikas” ja “Valguse palsam”.

Viimased uudised

Tallinna loomaaed 80, Hiiu Folk 15!

Pühapäeval, 25. augustil on Hiiu Folgi ja Tallinna loomaaia sõbrad oodatud meie ühisele sünnipäevapeole loomaaeda! Hiiu Folgi kontserdikava loomaaia tuulikuplatsil: 10.50-11.00 Torupilliansambel11:00–11:15 Avasõnad: loomaaia direktor Tiit Maran, Hiiu Folgi juht Astrid Nõlvak11:25–12:10 ETV lastekoor, dirigendid: Aarne Saluveer, Silja Uhs 12:20–12:40 Tuuleviiul12:50 Astrid Nõlvak ja Kaarli kanneldajad13:00–13:40 Robirohi14:20–15:10 Lõõtsavägilased15:30–16:15 Puuluup16:35–17:20 Anu Taul ja…