Piibar

Tule kuula
Reedel 21.juuli kell 15:00 Palade loodushariduskeskuse kivimitemaja

Ansambel Piibar alustas tegevust 1971. aasta sügisel, kui Tartust tuli Tallinna Pioneeride ja Koolinoorte Paleesse tööle rahvapillientusiast Toivo Luhats. Ansambel seadis eesmärgiks vanade rahvapillide, rahvalaulude, rahvalike jõu- ja osavusmängude ning tantsude tutvustamise. Käidi esinemas nii Eestis kui ka teistes tolleaegsetes liiduvabariikides. Mitmel korral esineti Kesktelevisioonis. 1983 valmis ansamblist telefilm „Piibarid“.

Hilisemal ajal piirdus Piibari tegevus põhiliselt rahvusvahelise folkloorifestivali „Baltica“ üritustest osavõtmisega ning esinemistega Eestis toimuvatel folkloorifestivalidel (Võru Folk, Hiiu Folk, Jööri Folk).

Tallinna huvikeskuse Kullo juures tegutseva Piibari tegevus on viimasel ajal keskendunud poistele. Õpetame poistele mitmesuguseid pille nagu kitarr, klahvpillid, puhkpillid, kuid ka vanu rahvapille nagu kannel, vilepillid, karjapasunad, lokud, lõõtspillid jt. Piibarit juhib endiselt Toivo Luhats. Hiiu Folgile tuleme kavaga „Igaühel oma pill“.

Viimased uudised

XVI Hiiu Folk pakub eriti rikkalikku programmi

Juba vähem kui viie nädala pärast avame Sõru paadikuuris XVI Hiiu Folgi, mille programm on pausijärgsele festivalile kohaselt eriti rikkalik. Eesti esinejaist rõõmustavad publikut Estonian Voices, Puuluup, Curly Strings, Justament, Rembetes ja Tõnu Oja, Mari Kalkun, Svjata Vatra, Ukraina naiskoor Zhurba ja Rute Trochinsky, Olavi Kõrre, Tintura ja Arno Tamm, Torupillikoor,…