Piibar

Tule kuula
Reedel 21.juuli kell 15:00 Palade loodushariduskeskuse kivimitemaja

Ansambel Piibar alustas tegevust 1971. aasta sügisel, kui Tartust tuli Tallinna Pioneeride ja Koolinoorte Paleesse tööle rahvapillientusiast Toivo Luhats. Ansambel seadis eesmärgiks vanade rahvapillide, rahvalaulude, rahvalike jõu- ja osavusmängude ning tantsude tutvustamise. Käidi esinemas nii Eestis kui ka teistes tolleaegsetes liiduvabariikides. Mitmel korral esineti Kesktelevisioonis. 1983 valmis ansamblist telefilm „Piibarid“.

Hilisemal ajal piirdus Piibari tegevus põhiliselt rahvusvahelise folkloorifestivali „Baltica“ üritustest osavõtmisega ning esinemistega Eestis toimuvatel folkloorifestivalidel (Võru Folk, Hiiu Folk, Jööri Folk).

Tallinna huvikeskuse Kullo juures tegutseva Piibari tegevus on viimasel ajal keskendunud poistele. Õpetame poistele mitmesuguseid pille nagu kitarr, klahvpillid, puhkpillid, kuid ka vanu rahvapille nagu kannel, vilepillid, karjapasunad, lokud, lõõtspillid jt. Piibarit juhib endiselt Toivo Luhats. Hiiu Folgile tuleme kavaga „Igaühel oma pill“.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…