Maarja Nuut

Tule kuula
Laupäeval 22.juuli kell 21:45 Kassari kiigeplatsil

Foto: Kaupo Kikkas

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

On öeldud, et Maarja muusika on rahulik, kuid mitte laisa puhkeseisundi mõttes. Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass, kes on igal hetkel valmis hüppama.

„See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati „praegu“ ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.“ Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla viiulite, hääle ja elektroonika abil.

Maarja on esimese Eesti artistina mänginud mainekate maailmamuusika sündmuste nagu WOMEX, globalFEST, WOMAD põhiprogrammides ning viimase paari aasta jooksul andnud pidevalt kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. Maarja teine album „Une meeles“, mis sai kriitikute poolt suurepärase vastuvõtu, ilmus kevadel 2016.

Maarja Nuut on aasta naisartist 2017.

www.maarjanuut.com

facebook.com/MaarjaNuutEst


Maarja Nuut is a fiddler and singer from Northern Estonia. Her music combines traditional dance tunes, songs, and stories with live electronics to create an intricate layered soundscape in a space where minimalism and experimental music meet the village musical traditions of pre-war Europe.

Maarja in performance searches for a lively and relaxed state like a cat poised to leap. She says this state “gives rise to music and makes me want to prolong being in the moment while altering ways of seeing, hearing and perceiving. It is always “now” and old tunes are as fresh as improvisations which were born a second ago”.
This is how she tells us her intimate stories using fiddles, her voice and modern electronics.

In the spring of 2013, Maarja released her debut album “Soolo” that generated a small buzz in Europe, including many glowing reviews as well as favourable comparisons to Czech avant-garde violinist Iva Bittová and a Twitter shout out from Duran Duran front man Simon Le Bon. Maarja has toured the USA, Canada and Europe, won the Artist Award at Tallinn Music Week, and made a very successful showcase at the WOMEX International Conference in Spain. Since then Maarja has been selected to play at various important showcase festivals such as Eurosonic Noordeslag, APAP, Mundial Montreal, Folk Alliance International, MENT Ljubljana, Lost In Music etc.
Her second album, ‘Une meeles’, was released internationally June 3 2016.

Viimased uudised

XVI Hiiu Folk pakub eriti rikkalikku programmi

Juba vähem kui viie nädala pärast avame Sõru paadikuuris XVI Hiiu Folgi, mille programm on pausijärgsele festivalile kohaselt eriti rikkalik. Eesti esinejaist rõõmustavad publikut Estonian Voices, Puuluup, Curly Strings, Justament, Rembetes ja Tõnu Oja, Mari Kalkun, Svjata Vatra, Ukraina naiskoor Zhurba ja Rute Trochinsky, Olavi Kõrre, Tintura ja Arno Tamm, Torupillikoor,…