Jaak Sikk

Pärimusmuusika puudutab sügavalt. See kõnetab meie juuri ja jõuab hingesoppidesse, kuhu miski muu päris nõnda ei ulatu. Mõni lihtne viis võib meid ära kanda aegatetagusesse kaugusse ning tekitada äratundmise, et miski on kuni lõpuni „oma“. Ei ole palju vaja, et alateadvuses muinasaegu esile toovad viisid paneksid eestlase hinge helisema.

Jaak Sikk vormib heas mõttes lihtsad kirikulaulu viisid hoopis uude värviküllasesse vormi. Elektroonika ning kaasaegne klaverikäsitlus võimaldavad muuta pärimusmuusika suursuguseks ning kontrastseks ja laiendada selle mastaape. Tuttavlik muusika paiskub läbi erinevate prismade ja dimensioonide, kuid jääb selle siiski mõistetavaks ja lähedaseks. Laulude kiriklik taust säilitab siiruse, karguse ning teatud pühaliku atmosfääri.

Jaak Sikk õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias improvisatsiooni ning lisaks tegutseb ka tegevmuusikuna. 2015. aasta aprillis andis Jaak meistrikursuse Metropolia ülikoolis Helsinkis ja sama aasta augustis osales õppejõuna rahvusvahelisel Nordplusi fondi improvisatsiooniüritusel Riias. 2016. aasta veebruaris osales Jaak rahvusvahelises improvisatsiooniprojektis ‘Metric Project’.

Jaak on omandanud bakalaureusekraadi klassikalise klaveri erialal ning läbinud magistrantuuri kaasaegse improvisatsiooni erialal. Tema lavapartnerite hulgas on: Sergio Castrillon, Agusti Fernandes, Theodore Parker, Fredrik Brandstorp Olsen, Valdy Bõstrov, Alistair MacDonald, Tapani Heikinheimo, Harri Kuusijärvi, Laura Remmel, Astrid Nõlvak, Ivi Rausi, Ville Vokkolainen jpt.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…