Folk & Rockare (Eesti-Rootsi)

Facebook
facebook.com/folkrockare
SoundCloud
soundcloud.com/folkrockare

Folk & Rockare on uus ja särav rootsi-eesti folkbänd. Nelja omanäolise muusiku erinev lähenemine pärimuslugudele loob nende muusikas sürenergia, milles põimuvad arhailised laulutekstid Eestist ning Rootsist, omalooming ja tänapäevane rokimaiguline helikeel. Tulemuseks on meeldejäävad meloodiad, kaasakiskuvad riffid ja põhjamaiselt karge mitmehäälne laul.

Folk & Rockare on muusikat luues lähtunud laulutekstide tähendusest ja kontekstist, tänu millele saab vana uue jõu ja mis edastatakse kuulajatele kõnetava sõnumina. Repertuaaris on nii keskaja ballaade Gotlandilt kui hällilaule Muhu saarelt.

Bänd on võitnud ”Parim kohustuslik seade 2015” tiitili Moisekatsi Elohelül, samuti on Folk & Rockare nomineeritu parimaks noorte folkmuusikabändiks 2015. aastal Rootsis.
Bändi moodustavad Natasja Dluzewska (laul, viiul), Daniel Dluzewski (kontrabass, laul), Gabbi Dluzewski(rootsi bozouki, mandoliin, laul) ja SädeTatar (flöödid, laul). Bändi kodulinnaks on ülikoolilinn Uppsala Rootsis.

 

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…