Folk & Rockare (Eesti-Rootsi)

Facebook
facebook.com/folkrockare
SoundCloud
soundcloud.com/folkrockare

Folk & Rockare on uus ja särav rootsi-eesti folkbänd. Nelja omanäolise muusiku erinev lähenemine pärimuslugudele loob nende muusikas sürenergia, milles põimuvad arhailised laulutekstid Eestist ning Rootsist, omalooming ja tänapäevane rokimaiguline helikeel. Tulemuseks on meeldejäävad meloodiad, kaasakiskuvad riffid ja põhjamaiselt karge mitmehäälne laul.

Folk & Rockare on muusikat luues lähtunud laulutekstide tähendusest ja kontekstist, tänu millele saab vana uue jõu ja mis edastatakse kuulajatele kõnetava sõnumina. Repertuaaris on nii keskaja ballaade Gotlandilt kui hällilaule Muhu saarelt.

Bänd on võitnud ”Parim kohustuslik seade 2015” tiitili Moisekatsi Elohelül, samuti on Folk & Rockare nomineeritu parimaks noorte folkmuusikabändiks 2015. aastal Rootsis.
Bändi moodustavad Natasja Dluzewska (laul, viiul), Daniel Dluzewski (kontrabass, laul), Gabbi Dluzewski(rootsi bozouki, mandoliin, laul) ja SädeTatar (flöödid, laul). Bändi kodulinnaks on ülikoolilinn Uppsala Rootsis.

 

Viimased uudised

Aasta vahele jätnud Hiiu Folk toimub kindlasti

Ootame oma publikut 16. Hiiumaa pärimusmuusika festivalile 15.–18. juulil, et aastase sunnitud pausi järel kokku saada. Muusikasõpru rõõmustavad sel erilisel aastal Estonian Voices, Puuluup, Justament, Mari Kalkun, Curly Strings, Svjata Vatra koos Rute Trochynsky ja Ukraina naiste kooriga Žurba, Ida-Elina Soomest ja paljud teised. Muidugi on võimalus osaleda loodusmatkadel ja õpitubades, pere…