Eva Väljaots

Eva Väljaots on kandlemängija, kes armastab seigelda erinevatel helimaastikel ja otsida uusi kõlasid. Tema improvisatsioonilised lood on inspireeritud nii iidsetest juttudest ja arhailisest kandlemuusikast kui ka ümbrusest siin ja praegu. Üheks oluliseks inspiratsiooniallikaks on talle olnud ka kirikukellade jäljendused, mida veel eelmise sajandi alguses tavatseti kanneldel mängida. 
Eva mängib erinevaid väikekandleid ja külakannelt, ta on õppinud pärimusmuusikat lisaks külapillimeestele ka Viljandi Kultuuriakadeemias ning praegu on omandamas magistrikraadi Sibeliuse Akadeemias Helsingis.
https://soundcloud.com/evavaljaots

Viimased uudised

Järgmisel nädalal algava 15. Hiiu Folgi teema on „Legendide saar”

Järgmisel nädalal algava 15. Hiiu Folgi tunnuslause on „Legendide saar”. Hiiumaa on muinasjutumaa, kus on peidus palju legendaarseid inimesi, paiku ja lugusid. Seega on mitmed festivali lisaprogrammi ettevõtmised pühendatud otse või kaude legendidele ja saare legendaarsete inimestele. * Leiger, Rudolf Tobias ja Torupilli-Juss Rudolf Tobiase majamuuseumi perenaine Ille Savioja pajatab reedel Hiiumaa vägilasest Leigrist. „Räägin …