Estbel

Tule kuula
Reede 21.juuli kell 17:00 Kassari kiigeplatsil
Laupäeval 22.juuli kell 13:00 Sõru paadikuuris (õpituba)

Foto: Ward Dhoore

Estbel on üsna harukordse koosseisuga ansambel. Kokku on saanud kaks eestimaist unistajat ning belglastest vennad Dhoored. Ansambel loodi 2016. aasta veebruaris, kui nelik Saaremaal esimest korda päriselt kokku sai. 7-päevane Saarel viibimine oli intensiivne elamus imeilusas keskkonnas. Pärast seda nädalat tundus “Saar” ka sümboolselt sobiv pealkiri debüütalbumile, mis valmis 2017. aasta Tallinn Music Weeki ajaks.

Leana Vapper-Dhoore on laulja ja torupillimängija, kes mängib nii Eesti torupilli kui ka Prantsusmaalt pärit madalat D-torupilli. Juba põhikooli ajal käis ta Eesti Etno laagrites ja külastas igal aastal Viljandi Pärimusmuusika Festivali, mis mõlemad tema armastust pärimuse vastu aina suurendasid. 2006-2017 elas Leana Flandrias, Belgias, kus ta õppis mängima Flaami torupilli. Sealsetest koosmängudest ja kontsertidest sai alguse ka tema koostöö Hartwiniga.

Sänni Noormets on helilooja, viiuldaja ja laulja, kellel on suur huvi erinevate alternatiivmuusika žanrite vastu. Sänni õppis pärimusmuusikat TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja omandab hetkel sama eriala magistrit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni erialal.

Ansambli muusikaliseks mootoriks on vennad Hartwin ja Ward Dhoore. Hartwin mängib üle kümne aasta lõõtsa ja tema uuenduslik ning meloodiline helikeel on leidnud palju tunnustust. Ward mängib akustilist DADGAD-kitarri. Oma fantaasiarikastes arranžeeringutes kasutab ta leidlikult ka efekte ja loop’e.

Estbeli muusika on mitmekesine ja värvikas, kuulamisrõõmu jagub nii pärimuse kui ka indie-sõpradele, noortele ja vanematele kuulajatele!

www.estbel.be

facebook.com/Estbelmusic


Estbel is a rare line-up of two nightingales from Estonia and two Flemish brothers from Belgium. The band came into existence after the exciting rehearsal week on the Estonian island of Saaremaa in February 2016. Their seven-day stay was an intense experience in a beautiful and inspiring environment. ‘Saar’ means ‘island’ in Estonian and in many ways felt like a very suitable title for the debut album released during the Tallinn Music Week 2017.

Leana Vapper-Dhoore is a singer and plays both the Estonian and Low D pipes. As a teenager she took part in the Estonian Ethno music camps and frequently visited the Viljandi Folk Music Festival, which heightened her interest in folk music. From 2006 to 2015 she was living in Flanders where she learned to play the Flemish bagpipes and met Hartwin during jam sessions and concerts.

Sänni Noormets is a composer, violin player and singer with a big interest for alternative music in many different genres. Sänni studied folk music at the University of Tartu Viljandi Culture Academy and continued further with master studies in composition at the Estonian Academy of Music and Theatre.

Hartwin and Ward Dhoore are the driving force of Estbel. Hartwin has been playing the diatonic accordion for over ten years and is respected and known for his contemporary instrumental compositions. Ward’s instrument is the acoustic DADGAD-tuned guitar. Ward has a talent for arranging music. He likes effects and experiments with loops.
Estbel unites traditionalists and indie-lovers, the young and the elderly. Party time for everyone!

Viimased uudised

XVI Hiiu Folk pakub eriti rikkalikku programmi

Juba vähem kui viie nädala pärast avame Sõru paadikuuris XVI Hiiu Folgi, mille programm on pausijärgsele festivalile kohaselt eriti rikkalik. Eesti esinejaist rõõmustavad publikut Estonian Voices, Puuluup, Curly Strings, Justament, Rembetes ja Tõnu Oja, Mari Kalkun, Svjata Vatra, Ukraina naiskoor Zhurba ja Rute Trochinsky, Olavi Kõrre, Tintura ja Arno Tamm, Torupillikoor,…