Duo KUUKUU

Tule kuula
Laupäeval 22.juuli kell 23:00 Mänspe kabelis

KUUKUU (jaapani k tühi/tühjus/tühine, vakantne) on duo Tartust, kes kannab ammust koos musitseerimise rõõmu – nakkust, mille ilmnemisel on vastupandamatu vajadus teineteist helidega masseerida ja tajuda muusika tegemises õnnetuuli.

Kontserdi teema on „TÜHJUSE ILU“ – selle mõtte mõistatamine, interpretatsioon jaapani bambusflöödi (shakuhachi) repertuaari kaudu ja tõlgendused eesti iidsete viiside läbi väikekandle ja rubap’iga (aasia lauto-tüüpi näppepill).

Duo KUUKUU helide vähesuses ja hõreduses, n-ö tühjuses saab olulise tähelepanu iga väiksemgi pillihääle võnge. Selline helide peegeldus kehas võimaldab muusika mõju avastamist – eriti vaikuse toimet ja „vähese“ mõtestamist.

Pillimängijad said kokku huvist mängida Euroopa keskaegset ja rahvamuusikat. Selles „lummuses“ said 1990. aastal alguse duo musitseerimise esimesed kirgastavad ja innustavad improvisatsioonid.

Roland Suits peab oma olulisimaks eeskujuks shakuhach’i suurmeistrit Takashi Tokuyamat, kellelt ta on saanud väärtuslikku õpetust ja juhendamist.

Toivo Sõmer on oma lautomängu lihvinud eri meistrite juures: Rolf Lislevand (Norra) ja Paul Beier (Itaalia), kandlemängu krutskeid Viljandi kultuuriakadeemias.

Duo KUUKUU:

Roland Suits – shakuhachi, kell, vurr
Toivo Sõmer – väikekandled, rubap, kell

www.toivosomer.com

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…