Alguses Oli Duur

Valga Muusikakooli pärimusbänd “Alguses Oli Duur” 

Ansambel tegutseb 2018. aasta algusest ja mängib omaloodud pärimusmuusika seadeid. Ansambli repertuaaris on põnevaid lugusid kuulamiseks ja tantsulisemat muusikat. Bändi kõla teeb huvitavaks erinevate pillide koosseis, eriti väikekannelde kooslus. Kandled mängivad üksteise kõlapilti täiendades, olles alati mõnusalt dialoogis kitarriga.

Bändi nimesaamine tekkis sõnademängust, et alguses kütame molli ja pärast tõmbame tuuri… Kumb oli alguses, kas duur või moll? Nii jõutigi bändi nimeni.

2018. ja 2019. aastal osales ansambel noorte pärimusbändide konkursil Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Lisaks on ansambel esinenud Mooste Folgil, andnud kontserdi Sangaste kirikus ja esinenud kodukandi sündmustel.

Hõbe-Heli Ahk (kannel, laul)
Kaileen Rei (kannel, laul)
Marve Vodi (kannel, laul)
Ott-Mait Põldsepp (kitarr, mandoliin, laul)
Raul Petersell (teppo lõõts, akordion, laul)

Viimased uudised

Järgmisel nädalal algava 15. Hiiu Folgi teema on „Legendide saar”

Järgmisel nädalal algava 15. Hiiu Folgi tunnuslause on „Legendide saar”. Hiiumaa on muinasjutumaa, kus on peidus palju legendaarseid inimesi, paiku ja lugusid. Seega on mitmed festivali lisaprogrammi ettevõtmised pühendatud otse või kaude legendidele ja saare legendaarsete inimestele. * Leiger, Rudolf Tobias ja Torupilli-Juss Rudolf Tobiase majamuuseumi perenaine Ille Savioja pajatab reedel Hiiumaa vägilasest Leigrist. „Räägin …