* * *

Õpitoad

* * *

Hiiu kandle õpituba. Saab kuulda hiiu kandle lühikest ajalugu, näha ja proovida pille ning juba hakkajamatega proovime ka ühe pilliloo selgeks teha. Juhendaja: Janne Suits

 

Djembe õpituba. Juhendaja: Senam Koffi Tsogbe (Togo).

Õpitoas tutvustatakse Lääne-Aafrika traditsioonilisi džembe rütme nagu agbadja ja akpesse. Rütme, mida üheskoos õpitakse, mängitakse Togos nii pulmas, sünnipäeval, erinevatel pidustustel, nagu näiteks hea saagikorje lõpetamise tähistamine jne. Õpitoa lõppedes mängib grupp üheskoos õpitoas omandatud Aafrika rütmides loo.

 

Reedel kl 14:00 aitab Kassari Rahvamajas laule eestvõtta suvehiidlane Reigist Valter Parve – Salmikulauludega tulevikku: Mitte keegi meist ei saa olla osaline Eesti 200. sünnipäeval – see on vist päris kindel. Aga et meie rahvas sinnamaani kestaks, sellele saab päris kindlasti igaüks kaasa aidata. Kasvatada lapsi, kaitsta kodu, hoida loodust – see kõik loeb. Ja soovida “jõudu tööle” ning “jätku leivale” – kui see on läbi sajandite saatnud eestlaste elu, siis peab neis olema inimesi liitev ja hoidev vägi. Sedasama saab väita ka üheskoos laulmise kohta – lisaks kohapeal kogetud rõõmule hoiab see sidet esivanematega ning loob silda tulevikku. Lisaks on see ka omamoodi nutitõrje – eriti kui nooremad kaasa lüüvad. Teie, kes te hoolite me ühise kodumaa kestmisest edasi kaugesse tulevikku, saate siin õla alla panna: salmikud-laulikud kaasa ning Kassarisse! Koos lauldud viisid on meie rahva salakeel ning on tänaste põlvkondade võimuses seda elus hoida. Jätku laulule!

Laupäeval kl 14:00 Kassari Rahvamajas keerutab suvehiidlane Reigist Valter Parve vinüüle – Vinüüliviisidega minevikku:  Eesti juubeliaastal eriti, aga ka enne ja peale seda on tähtis tunda ühtekuuluvust nendega meie seast, kes olude sunnil sünnimaa maha pidid jätma. Kaugel-kaugel alles hoitud keel ja kombed on oluline pärand me kultuuris ning on põhjust olla tänulik rahvuskaaslastele selle eest. Üks osa tollest pärandist on kättesaadav vinüülplaatidele salvestatud muusika abil ning Kassaris me neid kuulamegi. Väike loetelu lauljatest ja pillimeestest, kes me ette sel korral „astuvad“: Naan Põld, Maret Pank, Ingemar Korjus, Ell Tabur, Olaf Kopvillem, Hille Ostrat, Olev Muska, „Hämarik“, „Lemmikud“, „Hamiltoni Helletajad“, „Heli Neli“, „Jüri-Peeters“ jt. Kui hiidlastel on kodus kaugel-kaugel vinüülplaatidele salvestatud eesti muusikat, siis võiks seda teistelegi kuulamiseks kaasa võtta.

Sissepääs tasuta.

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…