* * *

Õpitoad

* * *

Kinobussi multifilmi õpituba lastele ja noortele

Reedel ja laupäeval kell 17–21 Kassari kiigeplatsil

Pisikese multifilmi tegemisega saab hakkama igaüks, väiksemad lapsed koos vanematega. Tule tee oma multifilm, kasutades plastiliini, paberit, puulehti või pilte!

Pärast leiab tehtud multikad Kinobussi kanalist Youtube’is – otsingusõnade ‘Hiiu Folk Kinobuss’ järgi. Lisame lingid ka siia!

Kui oled kaasa võtnud näiteks mälupulga, saab multifilmi ka sinna salvestada.

Multifilme õpetavad tegema animaatorid Kaili Lehtemaa ja Kristiina Martinson.

Belgia tantsude ja laulude õpituba ansamblilt ESTBEL (Eesti/Belgia)

Laupäeval, 22. juulil kell 13 Sõru paadikuuris
Tasuta!

Estbeli moodustavad kaks eestlast – Leana Vapper-Dhoore ja Sänni Noormets – ning kaks belglast – vennad Hartwin ja Ward Dhoore.

Alustuseks kuulame, kuidas kõlavad lõõts, viiul, kitarr ja torupill kvarteti esituses koos, siis õpetavad Leana ja Sänni meile Wardi kitarri ja Hartwini akordioni saatel Belgia ja Lääne-Euroopa tantse.

Tantsud on lihtsad ja mingeid eeloskusi ei vaja, tantsurõõmu see-eest jagub igas vanuses tulijatele!

Tarmo Kivisilla töötuba

Valmistame looduslikest materjalidest suviseid rahvapille!

Töötoas vaatame ja kuulame instrumente, mida traditsiooniliselt on suviti valmistatud. Puu, puukoor, roog, luu, putk, savi – need on materjalid „jänese puhvetist“, millist meie laiuskraadil leidub ja kasutatud on. Proovime ise meisterdada roopilli ja kui veel koor lahti, siis proovime ka pajuvile valmis teha. Kel rohkem aega süveneda, võib valmis saada ka toreda savivile. Mängulust on omatehtud pilliga alati suurem!

Reedel kella 17-st

Tegevused keskkonnaameti telgis

Keskkonnaameti telgis Kassari kiigeplatsil saab reedel ja laupäeval testida oma teadmisi looduse tundmises. Suured ja väikesed folgilised saavad mängida keskkonnahariduslikke mänge: „Lotte loodusmäng“, „Kus on elu mõistlikum ja säästlikum“ ja „Õiglane kaubandus“. Lisaks on võimalus meisterdada midagi vahvat ja praktilist jäätmetest!

Viimased uudised

Ülehomme algab peresõbralik Hiiu Folk

Neljapäeval algav XIII Hiiu Folk pakub nädala lõpuni kontserte, õpitube, loodusretki ja mõnusat olemist saare rahus. Uued suured praamid Leiger ja Tiiu toovad tunni ja veerandiga saarele, Hiiumaa „pealinn“ ning Hiiu Folgi peamine peoplats asuvad Heltermaa sadamast peaaegu ühekaugusel – Kärdlasse on 25 km ning Kassari kiigeplatsile 22 km. Autokoha ja…