* * *

Õpitoad

* * *

Kinobussi multifilmi õpituba lastele ja noortele

Reedel ja laupäeval kell 17–21 Kassari kiigeplatsil

Pisikese multifilmi tegemisega saab hakkama igaüks, väiksemad lapsed koos vanematega. Tule tee oma multifilm, kasutades plastiliini, paberit, puulehti või pilte!

Pärast leiab tehtud multikad Kinobussi kanalist Youtube’is – otsingusõnade ‘Hiiu Folk Kinobuss’ järgi. Lisame lingid ka siia!

Kui oled kaasa võtnud näiteks mälupulga, saab multifilmi ka sinna salvestada.

Multifilme õpetavad tegema Mikk Rand ja Ekke Kaarel Rand.

Belgia tantsude ja laulude õpituba ansamblilt ESTBEL (Eesti/Belgia)

Laupäeval, 22. juulil kell 13 Sõru paadikuuris
Tasuta!

Estbeli moodustavad kaks eestlast – Leana Vapper-Dhoore ja Sänni Noormets – ning kaks belglast – vennad Hartwin ja Ward Dhoore.

Alustuseks kuulame, kuidas kõlavad lõõts, viiul, kitarr ja torupill kvarteti esituses koos, siis õpetavad Leana ja Sänni meile Wardi kitarri ja Hartwini akordioni saatel Belgia ja Lääne-Euroopa tantse.

Tantsud on lihtsad ja mingeid eeloskusi ei vaja, tantsurõõmu see-eest jagub igas vanuses tulijatele!

Tarmo Kivisilla töötuba

Valmistame looduslikest materjalidest suviseid rahvapille!

Töötoas vaatame ja kuulame instrumente, mida traditsiooniliselt on suviti valmistatud. Puu, puukoor, roog, luu, putk, savi – need on materjalid „jänese puhvetist“, millist meie laiuskraadil leidub ja kasutatud on. Proovime ise meisterdada roopilli ja kui veel koor lahti, siis proovime ka pajuvile valmis teha. Kel rohkem aega süveneda, võib valmis saada ka toreda savivile. Mängulust on omatehtud pilliga alati suurem!

Reedel kella 17-st

Tegevused keskkonnaameti telgis

Keskkonnaameti telgis Kassari kiigeplatsil saab reedel ja laupäeval testida oma teadmisi looduse tundmises. Suured ja väikesed folgilised saavad mängida keskkonnahariduslikke mänge: „Lotte loodusmäng“, „Kus on elu mõistlikum ja säästlikum“ ja „Õiglane kaubandus“. Lisaks on võimalus meisterdada midagi vahvat ja praktilist jäätmetest!

Viimased uudised

Hiiu Folgi passid ja päevapiletid on müügil!

Hiiu Folgi passid ja päevapiletid on müügil! Ära jäta suveplaane viimasele minutile, soeta festivali pass juba täna: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/hiiu-folk-2018-57386/ 14. korda toimuva Hiiu Folgi teema on „Juurte juures“. Peale võimendatud muusika kuuleb seekord palju arhailist pillimängu: väikekandleid, Hiiu kannelt, lõõtsa, torupilli; saab tantsida vanu pärimustantse ja mängida laulumänge. Ning muidugi avastada Hiiumaa ajalugu matkade ja muuseumide kaudu. Igal esinejal on mingi side traditsiooniga, meie ajalooga: Strand…Rand tutvustab eestirootsi ja eesti pärimust, Mari Kalkun tutvustab omaloomingu kaudu enda Võrumaa juuri jne. Svjata Vatra põimib nagu ikka ukraina ja eesti rütmid. Uut plaati esitleb Eesti mitmekülgseim Teppo-tüüpi lõõtspilli mängija Juhan Uppin. Välisesinejad tulevad seekord lõuna poolt: oma juuri tutvustavad Oxus Usbekistanist ja Sego Lääne-Aafrikast Togost. Veel saab kuulda Riho Sibulat, Jaak Tuksamit ja Ain Aganat, Helin-Mari Arderit ja Teet Raiki, Pööriööd, Rondellust, Puuluupi jpt. Hiiu Folk saab alguse neljapäeval, 19. juulil Kärdlas, seekord kultuurikeskuses, jätkub kahel päeval pealaval Kassari kiigeplatsil ning lõpeb traditsiooniliselt kirikukontsertidega pühapäeval. Hiiumaa ootab külla! Saare ja pärimusmuusika sõbrad ei tohiks hiidlasi ja külalisi vahepeal nörritanud madalast merest heituda – üle vee saab kindlasti. Festivali pass on soodushinnaga müügil eriti kaua: juuni lõpuni saab nelja päeva passi 35 euroga. Kuni festivali alguseni 19. juulil on passi hind 45 ja kohapeal 50 eurot. Nagu ikka, pääsevad festivalile tasuta kuni 12aastased (k.a) lapsed. Sellegipoolest ei peaks suveplaanide tegemist jätma viimasele minutile – nii on rohkem lootust leida endale ka tore majutuskoht! Festival toimub 19.–22. juulil. Kõik väikesed ja suured pillimehed, kes tahavad, oskavad ning jaksavad mängida festivalil tund aega pärimusmuusikat, peaksid korraldajaga ühendust võtma ja enda soovist taas teada andma. „Anname teile tunniajalise mängu eest festivali passi, lisaks saate kindlasti vahvaid kogemusi ja uusi sõpru!” ütles korraldaja Astrid Nõlvak. Mängima tuleva lapse või noore vanem saab samuti tasuta festivali passi. Eesti kõige peresõbralikuma festivali tiitliga pärjatud Hiiu Folk on algusest lõpuni alkoholivaba.