Vissulaid

Vissulaid (nimetatud ka Vissu rahu) on Väinamere põhjaosas väike, V-kujuline kruusaseljandik, lõunasse eendub liivane säär. Laiu pindala on 10,9 ha, kõrgust 3 m ja ümbermõõt 2,5 km. Laiul domineerib kadastik. Saare põhjaosas on suvila. 20. sajandi alguses olid Kärdla saksad laiul suve käinud nautimas. Praegu saar eraomanduses.

Laiule saab Hiiessaare sadamast, mis asub Kärdlast idas ca 8 km kaugusel. Kuna tegemist avamerega, siis kindlasti peab arvestama ilmaoludega. Kui tuuled laiule ei luba, teeme jalgsimatka rannikul. Tuulest oleneb ka kui lähedale laiule pääseme, arvestama peab,et mingi osa tuleb paadist meres jalgsi läbida, kivine põhi.

Vissu laiu retk algab 20. juulil väikese kontserdiga Kaido Ray Kallikormilt Hiiessaare sadamas kell 9.00 ja laiule minek peale kontserti ca kell 10.00. Osalemistasu 15 eurot (täiskasvanutele) saab tasuda kohapeal sularahas. Lastele vanuses kuni 12a (k.a.) 10 eurot. Retke juhib Inna Lepik, Hiiumaa matkaklubi Muku eestvedaja.

Eelregistreerimine: Loodusmatkad@hiiufolk.ee või tel.: 56610062 (18.00-21.00)

Kaido Ray Kallikorm on iseõppinud pillimees, kes mängib mõnuga nii lõõtsa kui karmoškat ja pajatab pillilugude vahele lugusid elust enesest. Muusika ja pillimäng on talle sama loomuomane kui seda on meri, tuul ja lained, mis talle merd mööda seilata armastava mehena samuti võõrad pole.

Fotod: Tiit Leito

 

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…