Hülgevaatlusretk

Selgrahu on Hiiumaa ümbruses suurim hüljeste lesila, kus loomad aastaringselt peatuvad. Maksimaalselt on hülgeid loendatud 600, tavaliselt jääb nende arv 300 piiresse. Kui paljud seekord kodus on, selgub kohapeal.

Selgrahu asub Hiiumaa kirderannikul Lehtma sadamast umbes 11 km ida suunas. Selgrahu kuulub avameresaarte hulka, kus ümbritseva mere mõju on tugev. Ala koosneb kruusasest ja sadade rändrahnudega üle külvatud kitsast seljandikust, mille kogupikkus ulatub kuni kilomeetrini. Üle veepinna ulatuvate karide arv sõltub veeseisust. Nime pole Selgrahu saanud ilmselt mitte selle kivise selja järgi, vaid hüljeste järgi rannarootslastelt. Nimelt tähendab Selgrund rootsi keeles Hülgerahu, mis eestindus Selgrahuks.

Paadiga lähenedes võib kaugelt aimata, kas hülged on kohal. Kui saar on heleda tooniga, on mereloomad kodus. Üldjuhul lasevad hülged paadil läheneda 100 meetri kaugusele, siis sukelduvad nad merre ja jäävad külalisi uudistama.
(Tekst Tiit Leito raamatu „Maakillud meres“ põhjal.)

Kogunemine hülgevaatlusretkele reedel ja laupäeval kell 10 Kärdla sadamas, kus retkelisi ootab kapten Tiit Randmaa. Aega kulub paadisõidule umbes 2 tundi.

Mõlemale retkele on kohad täis!

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…