Peresõbralik festival Hiiu Folk kujundab lapse väärtushinnanguid

Et Hiiu Folgil ümbritseks külastajaid looduslähedane soe olemine ning mõnus keskkond, on ka tänavu pärimusmuusikafestivali tähtsaim rõhuasetus peresõbralikul õhkkonnal
“Suurfestivalidel ümbritsev õhkkond ei mõjuta mitte ainult täiskasvanuid, vaid väga tugevalt ka lapsi. Seetõttu on oluline, et sündmused, mida koos perega külastatakse, toetaksid positiivseid väärtusi,” selgitab Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak.” Et tagada nii täiskasvanute kui ka laste ohutus ja rõõmus meel, oleme teinud festivali korraldades teadlikke valikuid,” lisab Nõlvak.

Nõlvaku sõnul on lapsed sama oluline publik nagu täiskasvanud, mistõttu on Hiiu Folgil spetsiaalselt lastele mõeldes loodud iga kontserdipaiga juurde lastepesad. Seal saavad lapsed teha arendavaid ja loovaid tegevusi, kuhu on oodatud kaasa lööma ka lapsevanemad.

Ka kontsertkavas on mitmeid põnevaid ülesastumisi, mis kõnetavad lisaks täiskasvanule ka nooremaid. Näiteks astub Hiiu Folgil üles Mari Kalkun kavaga Upa-Upa-ubinakõnõ, mis sobib nii lastele kui ka avatud meelega täiskasvanutele.

Möödunud aasta Eesti kõige peresõbralikuma festivali tiitli pälvinud Hiiu Folk on oma tosina toimumisaasta jooksul kujunenud suviseks suursündmuseks, kus saab end hästi tunda kogu pere seltsis. Festivali nautimise teevad meeldivaks keskkonnasõbralikkus ja looduslähedus. Samuti on sündmus tuntud kui alkoholivaba pärimusmuusikafestival, mis on pälvinud külastajate seas palju positiivset poolehoidu.

Tänavusel Hiiu Folgil astuvad teiste seas üles Gulmira Ablitz (Hiina), Duo Suvi Oskala & Emilia Lajunen (Soome), Sorbattjin (Soome), Folk & Rockare (Eesti-Rootsi), Aistra duo (Belgia), Tintura, Svjata Vatra, Abraham’s Cafe, Kihnu Poisid, Paberits & Tirmaste, Trio Soon-Piho-Lepasson, Vox Clamantis ja leelokoor Verska naase’, Robirohi, Aleksandra Kremenetski ja Mirjam Kivisild, Triskele, Andres Uibo, Robert Jürjendal, Antsud, Jaak Sikk, Lätte veetallajad, Kadri Voorand, Liisi Koikson, Jaak Sooäär ja Paul Daniel, Janne Suits ja Kristi Kool, Krista Sildoja ja sõbrad, Piret Päär & Tuule Kann, Jää-äär, Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm jpt.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…