Nädala pärast algab Hiiumaa pärimusmuusikafestival

Täpselt nädala pärast on Hiiumaale oodatud kõik pärimusmuusika austajad – alguse saab üheksas Hiiumaa pärimusmuusikafestival Hiiu Folk, mis toob 18.–21. juulini saarele 200 esinejat, kelle seas on näiteks Marko Matvere, Jaagup Kreem, Lauri Saatpalu, Tom Valsberg, Kihnu Virve, Triinu Taul, Helin-Mari Arder ja Sandra Sillamaa.

Välisesinejatest saab kuulata reedel Kassari kabelis Jason Carterit ja Mänspäe kabelis Eduardo Agnit, laupäeval esinevad Kassari kiigeplatsil Trio Dhoore Belgiast ja Liadan Iirimaalt.

Festivali keskne toimumiskoht on Kassari kiigeplats, kus kõlavad kontserdid reedel ja laupäeval varasest pärastlõunast kuni keskööni: reedel esinevad näiteks Triinu Taul, Kihnu Virve, Pehk & Bonzo, Pantokraator ja Villu Veski ning laupäeval Joonas Lepna, Bombillaz, VLÜ ja Pastacas.

Aga folgielamusi pakutakse üle kogu saare. „Tänavu oleme taas pannud suuremat rõhku sellele, et festival ei piirduks ainult Kassariga, vaid igal hiidlasel oleks võimalik üritustest osa saada oma koduvallas,” kõneleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak.

Nii on näiteks Tom Valsbergi kontsert Sõru paadikuuris, Avo ja Velle Tamme oma Vaemla villavabrikus, Svjata Vatra esineb Kärdla laululaval ja Singelus Kõpu külamäel. Õpitoad on Käina kultuurikeskuses, Suuremõisa klaasikojas, Kõrgesaare mõisapargis ja Suursadamas.

Avamisüritused algavad neljapäeval, 18. juulil kell 14 tavapäraselt Kärdla laululaval, kus pidu jätkub hiliste öötundideni: kell 21 esineb ansambel Rütmiallikal ning kell 22.45 Tuulelõõtsutajad. Kell 23 algab etnodisko, mida juhivad DJ Mur ja Sandra Sillamaa.

Hiiu Folgi näol on tegu alkoholivaba festivaliga, kus vägijooke ei müüda ega tarvitata. „Hea muusika ja kauni looduse nautimiseks pole seda lihtsalt vaja. Iga aastaga näeme, kuidas säärane seisukoht leiab üha enam järgijaid ja toetajaid, eelkõige lastega perede näol, kes on sellise rahulikuma õhkkonna eest siiralt tänulikud, “ põhjendab Nõlvak.

Lisaks kontsertidele on festivali kavas hulk loodusmatku ning töö- ja õpitube.

Kohtume Hiiumaal!

Viimased uudised

Aasta vahele jätnud Hiiu Folk toimub kindlasti

Ootame oma publikut 16. Hiiumaa pärimusmuusika festivalile 15.–18. juulil, et aastase sunnitud pausi järel kokku saada. Muusikasõpru rõõmustavad sel erilisel aastal Estonian Voices, Puuluup, Justament, Mari Kalkun, Curly Strings, Svjata Vatra koos Rute Trochynsky ja Ukraina naiste kooriga Žurba, Ida-Elina Soomest ja paljud teised. Muidugi on võimalus osaleda loodusmatkadel ja õpitubades, pere…