Kuu aja pärast algab pärimusmuusikafestival Hiiu Folk

Neljapäeval, 18. juulil kuulutatakse Hiiumaal Kärdlas üheksandat korda avatuks pärimusmuusikafestival Hiiu Folk, mis katab Hiiumaa neljaks päevaks kontsertide ja matkade, õpi- ja töötubadega. Ajakirjanikud on festivalile lahkesti oodatud.

Seekord on esinejaid rohkem kui kunagi varem, alustades Kihnu Virvest ja Marko Matverest ning lõpetades Helin-Mari Arderi ja Henry Laksiga. Liadan Iirimaalt ja Eduardo Agni Brasiiliast; Triinu Taul, Jaak Johanson, Bonzo ja Pehk, Tom Valsberg, Tuulelõõtsutajad, Svjata Vatra, Sandra Sillamaa, Singelus ja Pantokraator on vaid osa sellest nimekirjast, kuhu kuulub ligi 40 kollektiivi 200 esinejaga.

Lisaks kontsertidele läheb Hiiu Folk üha enam loodusesse – neljal päeval toimub kolm keskkonnaõhtut ja kuus loodusmatka. Ka töötube on rohkem kui kunagi varem, eesotsas klaasikunsti ja villapallide ning lõpetades pitskausside ja halulaeva tegemist õpetatavatega. Lisaks saab uudistada Vaemla villavabrikut ning käia kultuuriretkel koos Helgi Põlloga.

Sel aastal on pandud rohkem rõhku sellele, et festivalist saaksid rohkem osa kõik hiidlased – lisaks traditsioonilisele festivalialale Kassari kiigeplatsil on kontserte planeeritud kõikjale üle kogu saare, Emmastest Kõpu ja Kõrgessaarest Pühalepani. Mõistagi on festivalile väga oodatud ka mandriinimesed ja suvitajad.

Üks Hiiu Folgi pikaajalisi traditsioone on lõpetada festival pühapäevase kirikukontsertide päevaga, mille jooksul toimub üle kogu saare peaaegu katkematus järjekorras seitse kirikukontserti ühel päeval.

Hiiu Folgi peamine eripära võrreldes kõigi teiste samalaadsete muusikaüritustega on alati olnud alkoholivabadus – siin ei pakuta ega pruugita vägijooke, sest seda pole lihtsalt tarvis – elurõõmsa elamuse saab festivali õhkkonnast, mis on alati olnud keskmisest rohkem peresõbralik. Seda on iga aastaga üha enam näha kontserdipaiga publikust. On ju lastega mõnusam tulla festivalile, kus ei ole ohtu kohata mõnd pisut pikalt pudelipõhja kiikama jäänut, kes kontserdimulje tahtmatult rikkuda võiks.

IX pärimusmuusikafestival Hiiu Folk toimub 18.-21. juulil 2013. Kõigi esinejate ja ettevõtmiste kohta leiab rohkem infot Hiiu Folgi kodulehelt www.hiiufolk.ee, kus on väljas ka päevakavad, matkamarsruudid ning kõiksugust muud infot.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…