Hiiu Folk viib ekskursioonile villavabrikusse

Järgmise nädala neljapäevast pühapäevani Hiiumaa kultuurimaastikku elavdav pärimusmuusikafestival Hiiu Folk pakub lisaks kontsertidele ja loodusmatkadele üht hoopis teistsugust ekskursioonielamust – vana villavabriku külastust.

Vaemla villavabrik Käina külje all sai alguse 1950-ndatel ning tegutseb ka praegu. Olgugi, et villavabriku paekivist hoone ehitati 1841. aastal algselt hoopis Vaemla mõisa heinaküüniks ning aja jooksul on majas tegutsenud külapood ja jahuveski.

1990-ndate alguses andis perekond Valdma vanale majale uue elu, tehes põhjaliku remondi hoonele ja masinatele, millest vanimad on Poola päritolu ja töötasid algselt auru jõul. Praegu on kasutusel vanad nõukogude-aegsed elektrimootorid.

19. ja 20. juulil, kell 11.30 algaval ekskursioonil tutvustatakse villavabriku ajalugu, vanu masinaid ja näidatakse. kuidas villast lõnga tehakse.

Samuti on Hiiu Folgi käigus võimalik käia ekskursioonil Kassari veskis (19. juulil kell 12 ja 20. juulil kell 10), Suuremõisa lossis (19. juulil kell 19) ning Sõru merekeskuses (20. juulil kell 15).

Ekskursioonid on kõigile tasuta!

Kohtume Hiiumaal!

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…