Hiiu Folk tuleb järgmisel aastal juubeliprogrammiga

Selleks aastaks on pärimusmuusikud oma pillid ja pärimusmuusikasõbrad oma telgid Hiiumaalt kokku korjanud, kuid Hiiumaa pärimusmuusikafestival alustab hoogsalt ettevalmistusi uueks – juubeliaastaks.

„Neil päevil saab selgeks, kes teist on tõelised folgisõbrad,“ ütles Kärdla linnapea Georg Linkov neljapäeval IX Hiiumaa pärimusmuusikafestivali avamisel, pidades silmas pisut hirmutavat ilmateadet, mis lubas terveks nädalavahetuseks vihmasadu.

Tegelikult ei pidanud teade taas kord paika. Kuigi peaaegu kõik festivalipäevad algasid kerge sabinaga, oli keskpäevaks hea muusikaga välja meelitatud soe päike. Ning puudust polnud ka publikust. „Hiiu Folk tänab kõiki oma külastajaid, sest just tänu teile tekkis sellel festivalil mõnus üks olemise tunne,“ ütleb Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak.

IX Hiiumaa pärimusmuusikafestivali esinejate seas kogusid ohtralt publikut nii kodu- kui välisesinejad. Paljud sisekontserdid ning muud sündmused, sealhulgas ekskursioonid veskis, lossis ja villavabrikus olid nõnda populaarsed, et kõik huvilised ei mahtunud äragi. Varasemast märkimisväärselt rohkem huvilisi kogusid ka loodusmatkad ning folki sisse juhatanud keskkonnaõhtud Kärdla Villalaos.

Hiiu Folgi sündmustest sai osa nii Kassaris kui ka Kärdlas, Käinas, Vaemlas, Suuremõisas, Kõpus, Sõrul, Kõrgessaares, Orjakul ja Saarnakil. IX Hiiumaa pärimusmuusikafestival Hiiu Folk toimus 18.–21. juulini Hiiumaa eri paigus.

2014. aastal on Hiiu Folgil juubeliaasta. „10. sünnipäeva puhul on oodata üllatusi,“ ütleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak ning loetleb juba praegu terve rea järgmise suve esinejaid – Lindpriid, Mari Pokinen, Untsakad, Chalice, Kaunimate Aastate Vennaskond, Sibul-Tuksam-Nõgisto, Jaan Tätte ja Udupasun, Justament –, kellele aasta jooksul tublisti lisa tuleb.

Suurimad fännid said endale järgmise pärimusmuusikafestivali pileti soetada tõeliselt soodsalt juba nädalavahetusel Kassari kiigeplatsil. Kes mingil põhjusel sellest ilma jäid, tasub hoida silma peal kodulehel www.hiiufolk.ee

Hiiu Folgi korraldajad tänavad ka festivali toetajaid ja koostööpartnereid, kelle seas on Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu, Leader-programm, Iiri saatkond, Keskkonnainvesteeringute keskus, Riigimetsa majandamise keskus, Hiiumaa keskkonnateenistus, Hiiu maavalitsus, Kärdla linnavalitsus, AS Selver, AS Balbiino, Penno Invest OÜ, Jetoil, Hansabuss, Hiiu Teed OÜ, Sliptree, Art Link Baltic, Swedbank jpt. Täieliku nimekirja leiab veebilehelt www.hiiufolk.ee .

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…