Hiiu Folk toob enneolematu hulga häid eestimaiseid esinejaid

Seitsmes Hiiu Folk toob 14.–17. juulini Hiiumaale hulga häid esinejaid Indigolastest ja Liisi Koiksonist Seto koori ja Kihnu poistebändini. Kirsina tordil annavad Kassari kiigeplatsil ühe oma haruharvadest kontsertidest vennad Urbid.

Suve keskpaika on Eesti muusikasuves juba kuus korda kuulutatud hubasel Hiiumaal Kassari kasteheinasel kiigeplatsil. Seitsmes kord ei jää tulemata. Vastupidi – tema tulek on päris ukse ees: pärimusmuusikafestival Hiiu Folk kutsub sõpru üle kodu- ja välismaa taas kokku juba kolme nädala pärast.

„Tänavune festival on Eesti taasiseseisvumise juubeliaasta puhul pühendatud kodumaisele muusikale,“ ütleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak. „See tähendab, et esinejate nimekiri on otsast lõpuni vaid eestimaine. Ja selline, et iga nimi reas on omaette pärl.“

Nii saab reedel, 15. juulil, autorilaulude päeval sisustada Kassari kiigeplatsil aega kella 17–23-ni, kuulates järjepanu Orelipoissi, Indigolapsi, Bonzot ning Tarmo ja Toomas Urbi.

Laupäeval, 16. juulil, astuvad samas üles Olavi Kõrre ja mandoliiniorkester, Seto leelokoor Helmine Mikitamäelt, Märt Avandi ja Paabel, Liisi Koikson ja Elletuse ning päeva lõpetavad Kihnu Poisid.

Mõistagi ei puudu ka tänavu festivali programmist traditsioonilised temaatilised töötoad, loodusmatk Tiit Leito juhtimisel, jalutusretk Helgi Põlloga ega pühapäevane kogu saart hõlmav kirikukontsertide päev.

Hiiu Folki on hinnatud omalaadse rahuliku õhkkonna pärast, milles mängivad kahtlemata oma osa nii saar, meri, kadakad ja muusika kui ka tänapäeva festivalidel ebatavaline otsus mitte müüa ja tarbida alkoholi. Selle väärtustamist kinnitavad tiitlid „Hiiumaa kultuuripärl 2009” ning Eesti Karskusliidu „Aasta tegija 2009”. Jätkame sama meelt. Tulge ja turgutage vaimu, kes te olete väsinud mürast ja melust, aga hindate head muusikat ja väärtustate vana. Me ootame teid!

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…