Hiiu Folk saab alguse loodusõhtutega

Järgmisel nädalal algab Hiiumaa suve keskne muusika- ja kultuuriüritus – pärimusmuusikafestival Hiiu Folk. Teist aastat järjest saab festival koostöös Keskkonnaametiga sissejuhatuse Kärdla Villalaos kolme järjestikuse keskkonnaõhtuga, millel kõnelevad loodusteemade asjatundjad.

Esmaspäeval, 15. juulil kell 19 peab looduslikest pühapaikadest loengu Maavalla ja Viru koja vanem Ahto Kaasik, kes alates 2008. aastast töötab Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuses ning tegeleb ka rahvakalendri ja -usundi uurimise ja tutvustamisega. Muusikalise osa kujundavad Astrid Nõlvak ja Valdek Elmi.

Teisipäeval, 16. juulil kell 19 räägib bioloogist ajakirjanik Juhani Pütsepp, kes töötab Eesti maaülikoolis, tegutseb (loodus)ajakirjanikuna ja kirjutab lasteraamatuid, missugune paistab Eestimaa siis, kui võtta aega ja kõndida see üht- või teistpidi läbi – just seda ta koos fotograafiga oma töö tarbeks on teinud. Kell 20 esineb ansambel Kokkukukkumine koosseisus Jaak Johanson, Ain Agan, Mai Agan, Krista Citra Joonas (kontserdi pilet maksab 7 eurot).

Kolmapäeval, 17. juulil kell 19 räägib zooloog Peep Männil 2013. aasta loomast – hundist – ning tema suhetest teiste metsloomade ja inimestega, samuti huntide olukorrast teistes riikides. Jagatakse ka värskeid uudiseid Läänemaa šaakalitest. Muusikalise poole eest hoolitsevad sel õhtul Indrek Liit ja Peep Männil. Viimane on Keskkonnateabe keskuse ulukiseireosakonna juhataja.

Loodusõhtud toimuvad Kärdla Villalaos ning on kõigile huvilistele tasuta.

Loodusõhtute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk toimub Hiiumaal 18.–21. juulini. 9. korda toimuva festivali kavas on hulk kontserte, loodusmatku ning töö- ja õpitube. Täpsema kava leiab veebilehelt www.hiiufolk.ee.

Hiiu Folgi keskkonnaprogrammi saab toetada Hooandja portaalis.

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…