Hiiu Folk – Matverest ja Saatpalust Tuulelõõtsutajate ja Svjata Vatrani

Üheksandat korda Hiiumaa suvele austust avaldav pärimusmuusikafestival Hiiu Folk toob saarele sel aastal kokku enneolematu hulga parimaid muusikuid Marko Matverest ja Pantokraatorist Kihnu Virve ja Svjata Vatrani. Suurepärase kodumaise muusikavaliku kõrval on kavas ka mitu hinnatud välisesinejat nagu Jason Carter Suurbritanniast ja Liadan Iirimaalt.

Ühtekokku astub festivalil üles ligi 200 esinejat ehk 40 kollektiivi. Lisaks muusikale pakutakse ka võimalust osaleda õpi- ja töötubades, loengutes ning loodusmatkadel.

„Sel aastal on kohal muusikute valik selline, et iga folgiline peaks endale kindlasti programmist mõne lemmiku leidma. Festivali teema on „üks olemine“ ja seda nii muusika kui üksteisega, samuti loodusega ja kõigega mis meie ümber,“ ütleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak.

NB! Täna ja homme saab Hiiu Folgiga tutvust teha Tallinnas Solarise keskuses toimuval suvesündmuste piletiturul, kus laupäeval kell 12 ja pühapäeval kell 13 esinevad ansambel Robirohi ning Astrid Böning-Nõlvak ja Eike Vellend. Lisaks saab täna kuulata Timo Liget ja Laulupealinna koori ning pühapäeval Avo ja Velle Tammet.

Täielikku festivali kava saab vaadata Hiiu Folgi kodulehelt: www.hiiufolk.ee.

Aga isu tekitamiseks toome mõne näite:

Neljapäeval, 18. juulil
Kell 19 Sandra Sillamaa ja Piret Päär, Kärdlas Pikas Majas
Kell 21 Tanel Ruben ja Rütmiallikal, Kärdla laululaval

Kell 22.45 Tuulelõõtsutajad, Kärdla laululaval
Reedel, 19. Juulil

Kell 16.30 Triinu Taul bänd, Kassari kiigeplatsil
Kell 18 Kihnu Virve pereansambel, Kassari kiigeplatsil
Kell 20 Svjata Vatra, Kärdla laululaval
Kell 22.30 Pantokraator, Kassari kiigeplatsil

Laupäeval 20. juulil
Kell 16.30 Tom Valsberg ja sõbrad, Sõru paadikuuris
Kell 22 Marko Matvere ja Väikeste Lõõtspillide Ühing, Kassari kiigeplatsil
Pühapäeval 21. juulil
Kell 12.45 Jaan Eik Tulve ja Vox Clamantis, Kuriste kirikus
Kell 18.30 Arsis, Kärdla kirikus

Festival avatakse neljapäeval, 18. juulil kell 14 Kärdla laululaval ning lõpetatakse tavapäraselt pühapäeval, 21. juulil kirikukontsertidega üle kogu Hiiumaa. Teist aastat järjest juhatavad festivali sisse 15.-17. juulini koostöös Keskkonnaametiga Kärdlas toimuvad Hiiu Folgi keskkonnaõhtud, mil kuuleb jutte, näeb pilte ja kõlab muusika.

Hiiu Folgi kolme päeva passile kehtib maikuus soodushind 30 eurot, alates juunist maksab festivalipass 35 eurot ning kohapeal ostes 45 eurot. Gruppidele kehtib soodushind. Täpsemat infot leiab festivali veebilehelt www.hiiufolk.ee.

Viimased uudised

Aasta vahele jätnud Hiiu Folk toimub kindlasti

Ootame oma publikut 16. Hiiumaa pärimusmuusika festivalile 15.–18. juulil, et aastase sunnitud pausi järel kokku saada. Muusikasõpru rõõmustavad sel erilisel aastal Estonian Voices, Puuluup, Justament, Mari Kalkun, Curly Strings, Svjata Vatra koos Rute Trochynsky ja Ukraina naiste kooriga Žurba, Ida-Elina Soomest ja paljud teised. Muidugi on võimalus osaleda loodusmatkadel ja õpitubades, pere…