Hiiu Folk algab juba kuu aja pärast!

Neljapäeval, 20. juulil kuulutatakse Kärdla Villalaos 13. korda avatuks pärimusmuusikafestival Hiiu Folk, mis toob neljaks päevaks Hiiumaale kontserdid, matkad, õpitoad ja filmiprogrammi.

Seekordne festival näitab taas eesti muusikuid oma tuntud headuses: publiku ette astuvad tänavune aasta naisartist Maarja Nuut, Eesti Laulul tuntuks saanud Antsud, Duo Malva & Priks, Untsakad, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, Kärt Tomingas ja Külli-Katri Esken, Indrek Liit ja Erki-Andres Nuut jt. Rootsist tulevad neli noort meest koosseisuga Lekarerätten, lisades põhjamaiste traditsioonide sekka džässi, popi ja maailmamuusika rütme. Udmurdi ürgseid meloodiad tutvustab trio Ar-God, idamaride viise duo Anna Mišina ja Kristi Mühling, mitmekesist eesti- ja muumaist muusikat belglaste ja eestlaste kvartett Estbel.

Lisaks kontsertidele läheb Hiiu Folk loodusesse – matkatakse läbi mere Kaevatsi laiule, minnakse Kõpu poolsaarele tegema tutvust luuderohu elupaigaga ning sõidetakse paadiga Selgrahule vaatama, kas hülged on kodus.

Peale traditsioonilise festivaliala Kassari kiigeplatsil toimuvad kontserdid nagu ikka üle saare: Sõru paadikuuris, Orjaku külamajas, Suuremõisa lossis, Palade kivimite majas ning kirikutes ja kabelites.

Üks Hiiu Folgi traditsioone ongi lõpetada festival kirikukontsertide päevaga, mille jooksul toimuvad kontserdid saare viies kirikus.

Hiiu Folgi eripära võrreldes teiste samalaadsete muusikaüritustega on alkoholivabadus – siin ei pakuta ega tarvitata vägijooke. 2015. aastal valis ajakiri Pere ja Kodu Hiiu Folgi Eesti kõige peresõbralikumaks festivaliks.

XIII Hiiu Folk toimub 20.–23. juulil. Esinejate ja festivalil toimuva kohta leiab rohkem infot Hiiu Folgi kodulehelt www.hiiufolk.ee.

Autokoht praamile tasub broneerida juba täna: www.praamid.ee. Veel on Hiiumaal saadaval toredaid ööbimiskohti! Vt http://www.hiiumaa.ee/turism-majutus/.

NB! Palume osaleda ja festivali kajastada soovivatel ajakirjanikel täita registreerimisvorm: https://hiiufolk.ee/festival/press/

Kohtumiseni Hiiumaal!

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…