Hiiu Folgi lisaprogramm: tegevust leiavad nii suured kui ka väikesed

Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk ootab 19.–22. juulil kõiki osa saama heast muusikast, aga ka festivali lisaprogrammist: filmidest, matkadest, õpitubadest ja tegevustest lastele.

* Muidugi saavad festivalile tulijad osaleda Hiiu Folgi kaubamärgiks saanud loodusretkedel. Armastatud Tiit Leitoga matkatakse Kõpu poolsaare põhjakaldale, kus asuvad Hiiumaa suurimad ja kauneimad luited – Tõnupsi luited.

„See ei ole lihtsalt liivane kaldariba veepiiril, vaid tegemist on „elavate luidetega“, kus tuulel on voli lahtist liiva edasi kanda ja luiteid vormida,“ ütles Tiit Leito. Teel sinna ja tagasi saadavad matkajaid vanad valgusküllased luitemännikud.

Plaanis on veel kaks retke – kuhu, selgub lähiajal.

* Muusikat ei pea ainult kuulama, mitmel pool saab ise osaline olla: Kristi Kool ja Janne Suits õpetavad laulumänge ja tantse, Janne Suits viib läbi hiiu kandle õpituba, Lääne-Aafrikast Togost pärit Sego õpetab mängima djembe’sid.

* Kassari kiigeplatsi lastepesas pajatab väikestele kuulajatele oma reisijutte rännukoer Klaus, kes on tõukerattaga maailmale mitu tiiru peale teinud. Lastele meeldib kindlasti ka Kärdla nukuteater; huvilisi ootab keskkonnaameti telk.

* Kahel päeval võib mõnusasti aega veeta Kassari rahvamajas, kus saab laulda salmikulaule ning kuulata väliseestlaste meeles hoitud ja lauldud muusikat 1930. ja 1970. aastatest: Olaf Kopvillem, Helletajad, Hämarik jpt.

Laulu võtab eest ja vinüüle keerutab suvehiidlane Reigist Valter Parve.

* Haruldasi kaadreid äsja arhiivist leitud filmirullilt 1959. aasta Hiiumaast näitab ja põnevast leiust jutustab Helen Kõmmus.

* Näituse „Elu saarel. Tuli. Vesi. Õhk. Maa“ kaudu tutvustab Hiiumaa ajalugu Helgi Põllo. Kokku saab sellest lugu saareelaniku toimetulemisest, oskustest, aga ka usust, haridusest, loovusest ja teistest tähtsatest asjadest, mis sajandite jooksul saarel olemist ja elamist on mõjutanud.

* Filmiprogrammis on seekord kaks Eesti linateost: „Ahto, unistuste jaht“ ja „Jagatud valgus“ vitraažikunstnik Dolores Hoffmannist. Vaatajatega tuleb kohtuma autor Erik Norkroos.

* Nagu ikka, saab siin-seal kaasa elada tänavamuusikutele.

Kõik noored ja täiskasvanud, kes sooviksid ka ise festivali ajal üles astuda, võiksid end ruttu üles anda!

„Eelduseks on see, et oskaksid ja jaksaksid tund aega mängida pärimusmuusikat,“ ütles festivali korraldaja Astrid Nõlvak. Muusikule tagame sissepääsu kogu festivalile, samuti on prii sissepääs lapsega kaasas olevale vanemale.

„Kindlasti saate vahvaid kogemusi ja uusi sõpru!” julgustas Nõlvak muusikuid.

* See pole veel sugugi kõik… Tegevust jätkub nii peoplatsil Kassaris kui ka mujal Hiiumaal.

Hiiu Folk algab 19. juulil Kärdlas ning jätkub Kassari kiigeplatsil ja teistes Hiiumaa paikades, sh kirikutes. Üles astuvad parimad pärimusmuusikud Eestist ja mujalt, teiste seas Mari Kalkun ja Aleksandra Kremenetski, Svjata Vatra, trio Riho Sibul – Jaak Tuksam – Ain Agan, Helin-Mari Arder ja Teet Raik, Oxus (Usbeki), Sego (Togo), Juhan Uppin, Pööriöö jpt.

Festivali soodushinnaga pass on seekord müügil eriti kaua: kuni juuni lõpuni saab nelja päeva passi Piletilevist 35 euroga. Kuni festivali alguseni 19. juulil on passi hind 45 ja kohapeal 50 eurot. Lastele kuni 12 (k.a) on festival tasuta.

NB! Piletilevis on müügil ka päevapiletid.

Ootame Hiiumaale!

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…