Henry Laksi ja Jaak Johansoni kontserdid Hiiumaa kirikutes

Kui Kassari kiigeplatsil saab heinakuu keskpaiku kuulata Indigolapsi, Bonzot, Liisi Koiksonit ja vendasid Urbe, siis Hiiumaa kirikutes kõlavad suve südames Henry Laksi ja Jaak Johansoni kontserdid – kõik ikka kodumaise pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk nime all.

14.–17. juulini toimuva festivali viimane päev on traditsiooniliselt pühendatud kirikukontsertidele. Nõnda, et huvilistel on võimalus veeta kogu pühapäev muusikat nautides ning saada kella 12–20 osa viiest kontserdist viies pühakojas. Lisaks osaleda Ristirahvaregis, kus ka ise kaasa laulda saab.

Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvaku sõnul on just kirikukontserdid olnud läbi aastate ühed populaarsemad. „Paljud on sõitnud tol päeval mööda saart ühest kirikust teise, et saada osa võimalikult paljudest väärtuslikest kontsertidest,“ tõdeb ta. „Ja on olnud esinemisi, kus vana pühakoda on puupüsti täis.“

Pühapäevane kirikukontserdikava näeb välja selline:

Kell 12 – Henry Laks (Reigi kirik)
Kell 13.30 – Lea Salumäe, Teve Laikre ja Piret Veevo (Emmaste kirik)
Kell 14 – Robirohi (Kärdla kirik)
Kell 16 – Merje Kägu ja Jana Abzalon (Kassari kabel)
Kell 18 – Jaak Johanson ja Citra Krista Joonas (Pühalepa kirik)
Kell 19.15 – Ristirahvaregi (Pühalepa vald)

Kokku kõlab Hiiu Folgi käigus Hiiumaal paarkümmend kontserti. Avapäeval pühendub festival Kärdlas pärimusteemale, eelkõige Helgi Põllo ettekandega Pikas Majas ja kultuuririkka jalutuskäiguga põneval Pikal tänaval, aga ka kontsertidega villalaos. Reedesel autorilaulude päeval astuvad Kassari kiigeplatsil üles Orelipoiss, Indigolapsed, Bonzo ning Tarmo ja Toomas Urb. Laupäeval esinevad Kõrgessaares ja Kassaris nii setod kui kihnlased, aga samuti Märt Avandi ja Liisi Koikson. Pühapäev on kirikukontsertide päev.

Rahuliku õhkkonna poolest hinnatud Hiiu Folk leiab aset juba kahe nädala pärast. Pileteid leiab Piletilevist. Festivali nelja päeva passi saab sealt vaid 20 euro eest. Kohtumiseni Kassaris!

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…