Sinitrii

Tule kuula
Neljapäeval 20.juuli kell 17:00 Kärdla villalaos

Foto: Sven Tupits

Sinitrii on instrumentaaltrio, kus pärimuslike pillide ning hang’i kokkukõlast tekib uusloominguline ülemhelirikas kõlamaailm.

Trio liikmed Cathy Sommer, Eva Väljaots ja Johannes Ahun kohtusid 2015. aasta suvel Viljandis. Nende esimesest koosmängust inspireerituna sündis ansambel Sinitrii ning juba 2016. aasta lõpus ilmus esikplaat „Sfäärid“.

Viiuldaja Cathy Sommer on tugeva pärimusmuusika taustaga, ent mängleb viiuliga mitmete stiilide piirimail. Kannelde helimaailma sukeldunud Eva Väljaots on uute kõlade otsingul nii pärimusmuusikas kui ka selle ümber.

Helide peentehnoloogiaid tundev Johannes Ahun võlub kõlasid välja ainulaadsel instrumendil hang’il. Samuti mängivad trio liikmed salapäraseid pille Hiiu kandleid, mille iidses kõlas võib legendi järgi naishäält laulmas kuulda. Erinevate kannelde, viiuli ja hang’i kooskõlas tekib rohkete ülemhelidega helipilt, mis paitab nii rahulikku meditatiivset kulgemist armastava kui ka tantsulisi üllatusi hindava muusikanautija meeli.

Sinitrii:

Cathy Sommer (viiul, Hiiu kannel)
Eva Väljaots (kannel, Hiiu kannel)
Johannes Ahun (hang, Hiiu kannel)

facebook.com/pg/sinitrii

Viimased uudised

XIII Hiiu Folk oli helge ja päikeseline

Pühapäeva õhtul lõppes trio AR-GOD kontserdiga Pühalepa kirikus XIII Hiiu Folk. „Minule tundus festivali õhkkond väga päikeselisena," ütles korraldaja Astrid Nõlvak. „Muusikutest kiirgas helgust, seda kiirgas ka publikust ja omavahel tekkis mõnus positiivne sünergia.“ Nõlvak ütles, et tema enda helgele vaatele aitas muidugi kaasa see, et ta elus on praegu selline etapp. „Mu…