Sinitrii

Tule kuula
Neljapäeval 20.juuli kell 17:00 Kärdla villalaos

Foto: Sven Tupits

Sinitrii on instrumentaaltrio, kus pärimuslike pillide ning hang’i kokkukõlast tekib uusloominguline ülemhelirikas kõlamaailm.

Trio liikmed Cathy Sommer, Eva Väljaots ja Johannes Ahun kohtusid 2015. aasta suvel Viljandis. Nende esimesest koosmängust inspireerituna sündis ansambel Sinitrii ning juba 2016. aasta lõpus ilmus esikplaat „Sfäärid“.

Viiuldaja Cathy Sommer on tugeva pärimusmuusika taustaga, ent mängleb viiuliga mitmete stiilide piirimail. Kannelde helimaailma sukeldunud Eva Väljaots on uute kõlade otsingul nii pärimusmuusikas kui ka selle ümber.

Helide peentehnoloogiaid tundev Johannes Ahun võlub kõlasid välja ainulaadsel instrumendil hang’il. Samuti mängivad trio liikmed salapäraseid pille Hiiu kandleid, mille iidses kõlas võib legendi järgi naishäält laulmas kuulda. Erinevate kannelde, viiuli ja hang’i kooskõlas tekib rohkete ülemhelidega helipilt, mis paitab nii rahulikku meditatiivset kulgemist armastava kui ka tantsulisi üllatusi hindava muusikanautija meeli.

Sinitrii:

Cathy Sommer (viiul, Hiiu kannel)
Eva Väljaots (kannel, Hiiu kannel)
Johannes Ahun (hang, Hiiu kannel)

facebook.com/pg/sinitrii

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…