Rebecca ja sõbrad

Tule kuula
Pühapäeval, 23. juulil kell 13 Kassari kabelis

Rebecca Kontus on helilooja ja laulja, keda on žanriliselt keerukas kategoriseerida. Tema mahe tämber kõlab väga hästi džässis, kuid tegelikult on lauljatar eksperimenteerinud ja end proovile pannud väga erinevates stiilides gospelist rokini. Sellise värvika elamuse võib saada tema viielt sooloalbumilt.

Aasta Pariisis õppimist kujunes see Rebeccale muusikaliselt produktiivseks, ta sai inspiratsiooni inimestest ja nende lugudest sündis 19 uut laulu, millest valik sai ka salvestatud.

Seekordne kontsert on vahepeatus tema enda lugudest ja lauludest, mis on hinge läinud ja sinna jäänud.

Merje Kägu on kitarrist ja helilooja. Ta on õppinud ja ennast täiendanud nii Eestis (Eesti muusika- ja teatriakadeemia) kui ka välismaal (Göteborgi muusikaakadeemia). Ta on astunud üles oma originaalmuusikaga ja osalenud projektides Rootsis, Taanis, Norras, Itaalias, Poolas, Šotimaal jne.

„Mulle meeldib ühendada kompositsioonilisi ja improvisatsioonilisi sildu ja luua dialoog, mis on isiklik ja jutustav,“ ütleb Merje ise.

Daana Ots alustas viiuliõpinguid Nõmme muusikakoolis. 2013 lõpetas ta Eesti muusika- ja teatriakadeemias magistriõppe klassikalise viiuli erialal professor Urmas Vulbi juures. Praegu tegutseb rahvamuusikaansamblis Lovely Beats ja on elektriviiulitrio Violina liige.

Rebeccat ja Merjet seob juba varasem aastatepikkune koostöö, Rebecca ja Daana tutvus algas siis, kui nad esinesid koos ansambliga Suntribe Eurovisioonil Kiievis.

Seekord on need kolm kokku tulnud selleks, et ühendada südamelähedased vaimulikud viisid folgi ja džässiga.

Rebecca Kontus – laul
Merje Kägu – kitarr
Daana Ots – viiul, laul

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…