Piibar

Tule kuula
Reedel 21.juuli kell 15:00 Palade loodushariduskeskuse kivimitemaja

Ansambel Piibar alustas tegevust 1971. aasta sügisel, kui Tartust tuli Tallinna Pioneeride ja Koolinoorte Paleesse tööle rahvapillientusiast Toivo Luhats. Ansambel seadis eesmärgiks vanade rahvapillide, rahvalaulude, rahvalike jõu- ja osavusmängude ning tantsude tutvustamise. Käidi esinemas nii Eestis kui ka teistes tolleaegsetes liiduvabariikides. Mitmel korral esineti Kesktelevisioonis. 1983 valmis ansamblist telefilm „Piibarid“.

Hilisemal ajal piirdus Piibari tegevus põhiliselt rahvusvahelise folkloorifestivali „Baltica“ üritustest osavõtmisega ning esinemistega Eestis toimuvatel folkloorifestivalidel (Võru Folk, Hiiu Folk, Jööri Folk).

Tallinna huvikeskuse Kullo juures tegutseva Piibari tegevus on viimasel ajal keskendunud poistele. Õpetame poistele mitmesuguseid pille nagu kitarr, klahvpillid, puhkpillid, kuid ka vanu rahvapille nagu kannel, vilepillid, karjapasunad, lokud, lõõtspillid jt. Piibarit juhib endiselt Toivo Luhats. Hiiu Folgile tuleme kavaga „Igaühel oma pill“.

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…