Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi

Facebook
facebook.com/Mooste-Rahvamuusikakooli-Pilliklubi

Rahvamuusikutest pere, Krista ja Raivo Sildoja sattusid oma värvikireval eluteel korraks peatuma Moostes – paigas, kus nad varem ei olnud käinudki. Paik tundus kohe imeline ning tehti otsus aastakeseks kohvrid maha panna. Nüüdseks on Krista ja Raivo rajanud Mooste mõisa erilise muusikakooli – Mooste Rahvamuusikakooli, kus muusikat saavad õppida kõik, kel selleks vaid tahtmine olemas. Erakordselt suur huvi teistmoodi koolihariduse järele on Kristat-Raivot veennud oma kohvrid lõplikult Moostes lahti pakkima. Aastakesest on saanud juba neli.

Krista asus kooli vedama ning moodustas muu hulgas ühe mõnusa kokkukäimise koha täiskasvanutest pilliõppijatele. Selleks sai iganädalane teisipäevaõhtune pilliklubi. Kokku said muusikaarmastajad riigiametnikest eraettevõtjateni, kellest päris suur hulk võttis elus esimest korda pilli kätte. Kõiki ühendas soov lihtsalt koos käia ja muusikaga oma õhtuid sisustada.

Tänaseks on pilliklubilised rännanud oma muusika ja pillidega Saksamaal, Lätis ja Leedus ning rõõmustanud lugematutel kordadel kuulajaid ja tantsijaid üle Eestimaa. Lisaks Kristale, kes pilliklubilisi igapäevaselt ohjab, on külalisõpetajatena käinud meile muusikavalgust toomas ka Celia Roose, Margus Põldsepp, Toomas Valk, Indrek Kalda ja teised enneolematult ägedad rahvamuusikud. Rõõm on see, mis meid ühendab, on olemise viis. Tulge kontserdile ja me jutustame teile oma toreda loo.

Viimased uudised

Parima hinnaga pärimusmuusika festival Hiiu Folk

15. korda toimuv Hiiu Folk – see on neli päeva kvaliteetseid kontserte Kassari kiigeplatsil, intiimsed kontserdid väiksemates paikades ja kirikutes üle terve Hiiumaa, töötoad, tegevused lastele, loodusmatkad saare kaunitesse paikadesse ning mõnus olemine kõigile, kes peavad lugu rahuliku atmosfääriga festivalist meretagusel maal. 18.–21. juulil esinevad: Tõnis Mägi, Naised Köögis, Marek Sadam ja Sadamasild, Nedsaja Küla…