Kristi Mühling ja Anna Mišina

Tule kuula
Pühapäeval 23.juuli kell 14:45 Kärdla kirikus

Foto: Sven-Erik Soosaar

Kristi Mühling on Eesti kromaatilise kandle mängija, kelle peamiseks muusikastiiliks on nüüdismuusika ja improvisatsioon. Anna Mišina on Uurali maride seast pärit laulik, kes on kokku kasvanud oma maa iidse ja mitmekülgse laulupärandiga.

Anna Mišina ja Kristi Mühlingu duo ühendab idamaride traditsioonilised laulud eesti kandlemuusika eksperimentaalse suunaga. Enamik soome-ugri rahvaid mängib kandletaolisi näppe-keelpille, nii on ka maridel armastatud rahvapill küsle. Sellega sarnane Eesti kromaatiline kannel oma mitmekesiste võimalustega on sillaks mineviku ja tänapäeva muusika vahel ning loob koos idamaride lauludega põnevaid helimaastikke.

Anna Mišina ja Kristi Mühlingu koostöö sai alguse 2015. aastal Tallinnas hõimupäevadel.

Koos on esinetud soome-ugri maailmakongressil Lahtis 2016 ja mitmel kontserdil Eestis ja Lätis. Ühiselt on salvestatud idamaride rahvalaule, eesmärgiga anda välja CD.

kristimyhling.com


Kristi Mühling is a professional Estonian chromatic kannel player who specialises mainly on contemporary and classical music. Anna Mishina is a singer originated from Uralic Maris. The duo of Anna Mishina and Kristi Mühling combine traditional folk songs of the Eastern Maris and experimental kannel music.

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…