Jaak Sikk

Pärimusmuusika puudutab sügavalt. See kõnetab meie juuri ja jõuab hingesoppidesse, kuhu miski muu päris nõnda ei ulatu. Mõni lihtne viis võib meid ära kanda aegatetagusesse kaugusse ning tekitada äratundmise, et miski on kuni lõpuni „oma“. Ei ole palju vaja, et alateadvuses muinasaegu esile toovad viisid paneksid eestlase hinge helisema.

Jaak Sikk vormib heas mõttes lihtsad kirikulaulu viisid hoopis uude värviküllasesse vormi. Elektroonika ning kaasaegne klaverikäsitlus võimaldavad muuta pärimusmuusika suursuguseks ning kontrastseks ja laiendada selle mastaape. Tuttavlik muusika paiskub läbi erinevate prismade ja dimensioonide, kuid jääb selle siiski mõistetavaks ja lähedaseks. Laulude kiriklik taust säilitab siiruse, karguse ning teatud pühaliku atmosfääri.

Jaak Sikk õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias improvisatsiooni ning lisaks tegutseb ka tegevmuusikuna. 2015. aasta aprillis andis Jaak meistrikursuse Metropolia ülikoolis Helsinkis ja sama aasta augustis osales õppejõuna rahvusvahelisel Nordplusi fondi improvisatsiooniüritusel Riias. 2016. aasta veebruaris osales Jaak rahvusvahelises improvisatsiooniprojektis ‘Metric Project’.

Jaak on omandanud bakalaureusekraadi klassikalise klaveri erialal ning läbinud magistrantuuri kaasaegse improvisatsiooni erialal. Tema lavapartnerite hulgas on: Sergio Castrillon, Agusti Fernandes, Theodore Parker, Fredrik Brandstorp Olsen, Valdy Bõstrov, Alistair MacDonald, Tapani Heikinheimo, Harri Kuusijärvi, Laura Remmel, Astrid Nõlvak, Ivi Rausi, Ville Vokkolainen jpt.

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…