Folk & Rockare (Eesti-Rootsi)

Facebook
facebook.com/folkrockare
SoundCloud
soundcloud.com/folkrockare

Folk & Rockare on uus ja särav rootsi-eesti folkbänd. Nelja omanäolise muusiku erinev lähenemine pärimuslugudele loob nende muusikas sürenergia, milles põimuvad arhailised laulutekstid Eestist ning Rootsist, omalooming ja tänapäevane rokimaiguline helikeel. Tulemuseks on meeldejäävad meloodiad, kaasakiskuvad riffid ja põhjamaiselt karge mitmehäälne laul.

Folk & Rockare on muusikat luues lähtunud laulutekstide tähendusest ja kontekstist, tänu millele saab vana uue jõu ja mis edastatakse kuulajatele kõnetava sõnumina. Repertuaaris on nii keskaja ballaade Gotlandilt kui hällilaule Muhu saarelt.

Bänd on võitnud ”Parim kohustuslik seade 2015” tiitili Moisekatsi Elohelül, samuti on Folk & Rockare nomineeritu parimaks noorte folkmuusikabändiks 2015. aastal Rootsis.
Bändi moodustavad Natasja Dluzewska (laul, viiul), Daniel Dluzewski (kontrabass, laul), Gabbi Dluzewski(rootsi bozouki, mandoliin, laul) ja SädeTatar (flöödid, laul). Bändi kodulinnaks on ülikoolilinn Uppsala Rootsis.

 

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…