Duo KUUKUU

Tule kuula
Laupäeval 22.juuli kell 23:00 Mänspe kabelis

KUUKUU (jaapani k tühi/tühjus/tühine, vakantne) on duo Tartust, kes kannab ammust koos musitseerimise rõõmu – nakkust, mille ilmnemisel on vastupandamatu vajadus teineteist helidega masseerida ja tajuda muusika tegemises õnnetuuli.

Kontserdi teema on „TÜHJUSE ILU“ – selle mõtte mõistatamine, interpretatsioon jaapani bambusflöödi (shakuhachi) repertuaari kaudu ja tõlgendused eesti iidsete viiside läbi väikekandle ja rubap’iga (aasia lauto-tüüpi näppepill).

Duo KUUKUU helide vähesuses ja hõreduses, n-ö tühjuses saab olulise tähelepanu iga väiksemgi pillihääle võnge. Selline helide peegeldus kehas võimaldab muusika mõju avastamist – eriti vaikuse toimet ja „vähese“ mõtestamist.

Pillimängijad said kokku huvist mängida Euroopa keskaegset ja rahvamuusikat. Selles „lummuses“ said 1990. aastal alguse duo musitseerimise esimesed kirgastavad ja innustavad improvisatsioonid.

Roland Suits peab oma olulisimaks eeskujuks shakuhach’i suurmeistrit Takashi Tokuyamat, kellelt ta on saanud väärtuslikku õpetust ja juhendamist.

Toivo Sõmer on oma lautomängu lihvinud eri meistrite juures: Rolf Lislevand (Norra) ja Paul Beier (Itaalia), kandlemängu krutskeid Viljandi kultuuriakadeemias.

Duo KUUKUU:

Roland Suits – shakuhachi, kell, vurr
Toivo Sõmer – väikekandled, rubap, kell

www.toivosomer.com

Viimased uudised

XIII Hiiu Folk oli helge ja päikeseline

Pühapäeva õhtul lõppes trio AR-GOD kontserdiga Pühalepa kirikus XIII Hiiu Folk. „Minule tundus festivali õhkkond väga päikeselisena," ütles korraldaja Astrid Nõlvak. „Muusikutest kiirgas helgust, seda kiirgas ka publikust ja omavahel tekkis mõnus positiivne sünergia.“ Nõlvak ütles, et tema enda helgele vaatele aitas muidugi kaasa see, et ta elus on praegu selline etapp. „Mu…