Duo KUUKUU

Tule kuula
Laupäeval 22.juuli kell 23:00 Mänspe kabelis

KUUKUU (jaapani k tühi/tühjus/tühine, vakantne) on duo Tartust, kes kannab ammust koos musitseerimise rõõmu – nakkust, mille ilmnemisel on vastupandamatu vajadus teineteist helidega masseerida ja tajuda muusika tegemises õnnetuuli.

Kontserdi teema on „TÜHJUSE ILU“ – selle mõtte mõistatamine, interpretatsioon jaapani bambusflöödi (shakuhachi) repertuaari kaudu ja tõlgendused eesti iidsete viiside läbi väikekandle ja rubap’iga (aasia lauto-tüüpi näppepill).

Duo KUUKUU helide vähesuses ja hõreduses, n-ö tühjuses saab olulise tähelepanu iga väiksemgi pillihääle võnge. Selline helide peegeldus kehas võimaldab muusika mõju avastamist – eriti vaikuse toimet ja „vähese“ mõtestamist.

Pillimängijad said kokku huvist mängida Euroopa keskaegset ja rahvamuusikat. Selles „lummuses“ said 1990. aastal alguse duo musitseerimise esimesed kirgastavad ja innustavad improvisatsioonid.

Roland Suits peab oma olulisimaks eeskujuks shakuhach’i suurmeistrit Takashi Tokuyamat, kellelt ta on saanud väärtuslikku õpetust ja juhendamist.

Toivo Sõmer on oma lautomängu lihvinud eri meistrite juures: Rolf Lislevand (Norra) ja Paul Beier (Itaalia), kandlemängu krutskeid Viljandi kultuuriakadeemias.

Duo KUUKUU:

Roland Suits – shakuhachi, kell, vurr
Toivo Sõmer – väikekandled, rubap, kell

www.toivosomer.com

Viimased uudised

22. juulil lõppes XIV Hiiu Folk

22. juuli õhtul lõppes festival lõppkontserdiga XIV Hiiu Folk „Juurte juures“. Festivali juhi Astrid Nõlvaku sõnul on Hiiu Folgi eripära ja emotsioon, mida ta tahab jagada, soojus ja armastus. „See on tunne, et oled nagu maal vanaema juures, kes on sind väga oodanud: laud on kaetud, voodi on tehtud, sa oled hoitud,…