Algab Hiiu Folgi piletimüük!

Täna jõuavad müüki keskkonna- ja peresõbraliku pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk piletid. Juba üheksandat korda toimuv alkoholivaba festival leiab aset 18.–21. juulil ning toob suvisele saarele kokku hulga häid muusikuid.

Erinevalt eelmistest aastatest on festivali tegemistesse kaasatud veelgi enam kontserdipaiku üle kogu saare, et muusikast ja elamustest saaksid rohkem osa ka saareelanikud ise. Tänavuse festivali moto on „Üks olemine“.

„Seda võib mõista mitmel eri moel ja nii see mõeldud ongi. Üks olemine muusikaga, loodusega, saarega, inimestega enda ümber, perekonnaga, iseendaga…“ kõneleb festivali peakorraldaja Astrid Nõlvak.

Tänavustelt esinejatelt saladuskatet kergitades lipsavad välja nimed Marko Matvere ja Jaagup Kreem, aga ka Helin-Mari Arder ja Triinu Taul. Lisaks on välisesinejatest üle pika aja taas Eestit külastamas suurepärane Iiri naisansambel Liadan, kitarrihuvilised saavad kuulda Jason Carterit. Oodata on palju muidki põnevaid artiste. Festivali kava saab paika maikuu alguseks, aga selge on see, et esinejaid on oodata rohkem kui kunagi varem. Kontserdid toimuvad üle terve Hiiumaa. Nii väli- kui ka sisekontserte saab kuulda Kärdlas, Kõrgesaares, Käinas, Emmastes, Kõpus, Pühalepas ja mujalgi.

Festival avatakse neljapäeval, 18. juulil kell 14 Kärdla laululaval ning lõpetatakse tavapäraselt pühapäeval, 21. juulil kirikukontsertidega üle kogu Hiiumaa. Teist aastat järjest juhatavad festivali sisse 15.–17. juulini koostöös Keskkonnaametiga Kärdlas toimuvad Hiiu Folgi keskkonnaõhtud, mil kuuleb jutte, näeb pilte ja kõlab muusika.

Hiiu Folgi kolme päeva passile kehtib aprilli- ja maikuus soodushind 30 eurot, alates juunist maksab festivalipass 35 eurot ning kohapeal ostes 45 eurot. Gruppidele kehtib soodushind.

Viimased uudised

Aasta vahele jätnud Hiiu Folk toimub kindlasti

Ootame oma publikut 16. Hiiumaa pärimusmuusika festivalile 15.–18. juulil, et aastase sunnitud pausi järel kokku saada. Muusikasõpru rõõmustavad sel erilisel aastal Estonian Voices, Puuluup, Justament, Mari Kalkun, Curly Strings, Svjata Vatra koos Rute Trochynsky ja Ukraina naiste kooriga Žurba, Ida-Elina Soomest ja paljud teised. Muidugi on võimalus osaleda loodusmatkadel ja õpitubades, pere…