15. Hiiu Folgi lisaprogramm külastajale vaba aega ei jäta

15. Hiiu Folk ootab 18.–21. juulil kõiki muusikasõpru osa saama ka festivali rikkalikust lisaprogrammist: matkadest, õpitubadest ja paljust muust tervel saarel.

* Muidugi saab minna Hiiu Folgi kaubamärgiks kujunenud loodusretkedele.

Tiit Maran viib huvilised saare lääneossa Vanajõele.

„Hiiumaaga seob mind aastatepikkune naaritsa kaitsetegevus, mis on, kasutades Tallinna loomaaia tehispopulatsiooni, päädinud saarele naaritsa loodusliku asurkonna loomisega,“ ütleb Tiit Maran. „Räägin veidi Vanajõe ajaloost ning tänasest päevast, sinna hulka ka naaritsast, aga eelkõige kasutan Vanajõge kui lähtekohta Looduse üle arutlemiseks.“

Inna Lepiku eestvedamisel matkatakse läbi vee Vohilaiule, mis on 4,48 km² suurune asustamata laid Hiiumaa idarannikust poole kilomeetri kaugusel, suuruselt 16. Eesti saar ja suurim laiunimeline saar Eesti vetes. Hiiumaa ümber on suurem ainult Kassari.

Kui ilm soosib, saab laiul nautida lõõtspillimuusikat Kaido Ray Kallikormilt. 

* Muusikat ei pea ainult kuulama, mitmel pool saab ise osaline olla: Siim Sarv ja Ruti Kirikmäe õpetavad karmoškat, Cätlin Mägi õpetab parmupilli, Siim Sarv ka tantse. Rootsi viiulivõlur Daniel Wikslund õpetab pillilugusid, Olavi Kõrre ja Balkan Horo õpetavad balkani tantse.

* Mõnusasti saab aega veeta Kassari rahvamajas, kus lauldakse salmikulaule suvehiidlase Valter Parve eestvõtmisel.

* Ringkäigu Hiiumaa lõunaosas Putkaste mõisas teeb mõisaomanik, Vaemla villavabrikus selle pererahvas.

* Rudolf Tobiase majamuuseumis räägib Ille Savioja meie suurest heliloojast ning Hiiumaa legendist Torupilli-Jussist ja saare vägilasest Leigrist.

* Tõnu Otsason viib mõttematkale Heino Kiige nimelisse Lõpe dendroparki saare idaosas.

* Värvikas poetess Ave Alavainu tutvustab oma residentsi Ave Vitat, endist Kärdla kohtumaja.

* Kassari kiigeplatsi ja Sõru lastepesas pajatab väikestele kuulajatele oma reisijutte rännukoer Klaus. Kassari kiigeplatsile tuleb ka laste sõber Kärdla nukuteater; kõiki huvilisi ootab end harima ja nuputama keskkonnaameti telk.

Lastepesad on nii Kassari kiigeplatsil kui ka iga kontserdipaiga juures, kus pisikestega mängitakse ja meisterdatakse, kuni vanemad on kontserdil.

15. Hiiu Folk algab 18. juulil Sõrul ning jätkub Kassari kiigeplatsil ja paljudes Hiiumaa paikades, festivali lõpetab traditsiooniline kirikukontsertide päev. Üles astuvad parimad pärimusmuusikud Eestist ja mujalt: Rootsi viiuldaja Daniel Wikslund, flaami muusikud vennad Timmermansid ehk Madingma, Brasiilia kitarrist Eduardo Agni, Kanada viiuldaja April Verch oma trioga koos Curly Stringsiga – The Heritage Projekt, Tõnis Mägi, Mari Jürjens, Robert ja Anti Jürjendal, Naised Köögis, Marek Sadam ja Sadamasild, Olavi Kõrre ja Balkan Horo, Cätlin Mägi, Nedsaja Küla Bänd, Maimu Jõgeda, Robirohi jpt.

Kogu festivali pass maksab eelmüügist vaid 40 eurot, kohapeal 50 eurot. Päevapiletid on müügil kohapeal.

Lastele kuni 12 (k.a) on festival tasuta.

Ootame Hiiumaale!

Viimased uudised

Hiiu Folk jätab aasta vahele

Hiiumaa pärimusmuusika festivali korraldajad on otsustanud oma armsa publiku, vahvate esinejate ja tublide korraldajate heaolu ja tervise huvides festivali aasta võrra edasi lükata. „Tänavune programm sai väga põnev ja on siiralt kahju, et ei saa publikule seda pakkuda,” ütles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Nõlvak. „Õnneks on enamik esinejaid öelnud, et tahaksid…